Úspěchy našich žáků

květen 2024

Dne 15. května proběhlo v Pardubicích krajské finále přeboru škol v orientačním běhu. Centrum bylo v Areálu OB na Vinici, běželo se v prostoru Vojenské plovárny, Červeňáku a Vinice. Startovalo za pěkného počasí 137 závodníků z 18 škol. Závodilo se v kategoriích 4. – 5. třída, 6. – 7. třída, 8. – 9. třída (chlapci, dívky). Naši školu reprezentovali Elen Adamírová, Nikol Schejbalová, Terezie Klímová, Valerie Bláhová, Beata Paroulková, Annemarie Kocová, Laura Kmochová, Barbora Hostinská, Michaela Latináková, Adriana Červenková, Julie Jirásková, Lukáš Jičínský, Petr Kupec, Elliot Ellermae, Daniel Rákosník, Jakub Práchenský, Adam Dubovči, Štěpán Rykr, Filip Bednář, Zdeněk Müller, Alex Řehůřek, Jakub Hrabaň, Marek Kumpán, Jan Pražan, Jaroslav Mokříž. Tým 4. – 5. tříd obsadil 3. místo z 8 startujících týmů. Tým 6. – 9. třídy vybojoval 5. místo ze 13 startujících týmů. Cenné body vyběhli Jirásková Julie (11), Adamírová Elen (8), Hostinská Barbora (9), Kocová Annemarie (8), Bláhová Valerie (10), Klímová Terezie (4), Rákosník Daniel (11), Ellermae Elliot (9), Práchenský Jakub (7), Mokříž Jaroslav (6), Bednář Filip (6), Hrabaň Jakub (4).

Ema Rohlíková navštěvuje taneční skupinu PS Hroch Pardubice. Minulý rok se stala se svou skupinou vicemistryní ČR. Tento rok dívky vyhrály Taneční skupinu roku, a staly se tak mistryněmi Čech, budou dále bojovat na Mistrovství ČR v O2 Universum. Dále má Ema zlaté medaile z Czech dance masters a Czech dance tour.

listopad 2023

V rámci druhého florbalového turnaje sedmých tříd, kam se nám povedlo postoupit z prvního místa, jsme v této skupině očekávali těžké zápasy. V turnaji jsme si však až na jeden zápas vedli výborně a celkem bez problémů. Nejtěžší zápas jsme absolvovali se ZŠ Ohrazenice,  kde se zápas rozhodl až v posledních minutách. Přesně padesát sekund  do konce jsme rozhodli v náš prospěch a vyhráli jsme 2:1. Zápas byl na obě strany velmi vyrovnaný a pro oko diváka velmi atraktivní. Nakonec jsme to ale byli my, kdo dovedl zápas do vítězného konce. Ve zbytku turnaje jsme vyhráli všechny zápasy bez problémů. A napravili jsme i zaváhání z prvního turnaje, kdy jsme remizovali se ZŠ Benešova, a tentokrát jsme je porazili 4:1. Vybojovali jsme první místo. Celý turnaj kluci zvládli na jedničku ať už chováním, tak i herním projevem.

prosinec 2023

V aule Univerzity Pardubice proběhlo 11. prosince 2023 slavnostní ocenění talentovaných žáků základních škol, gymnázií, základních uměleckých škol a studentů středních škol. Žáci a studenti si z rukou náměstka primátora Jakuba Rychteckého převzali pamětní listy, finanční odměnu a letos navíc získali volné vstupenky do vzdělávacího centra Sféra v Automatických mlýnech. Mezi těmito žáky byli oceněni i dva žáci naší školy Thea Čiháková a Samuel Češka.

říjen 2023

Během měsíce října jsme na krajském úřadě navštívili výstavu s názvem Tváře úmluvy Cites k padesáti letům smlouvy o mezinárodním obchodu s ohroženým druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin. Také jsme se zapojili do výtvarné soutěže pro třídní kolektivy, cílem bylo vytvoření plakátu/nástěnky na téma výstavy. S velkou radostí jsme přijali zprávu, že naše dílo 2. B – Setkání se zvířátky se umístilo na prvním místě v kategorii ZŠ 1. – 2. třída. Obdrželi jsme hlavní výhru – poukaz na exkurzi do obory Žleby a naše koláž byla vystavena na odboru životního prostředí a zemědělství.

červen 2023

Celý školní rok jsme pracovali na projektu Sazka Olympijský víceboj. Děti plnily disciplíny všestrannosti na sportovních dnech a v hodinách tělesné výchovy. Vybraní žáci se zúčastnili okresního i krajského kola Odznaku všestrannosti. Do republikového kola postoupila Sofie Rohlíková, do Brna pojede začátkem září. Měli jsme štěstí i v losování, ve kterém jsme získali „Trénink“ se známým sportovcem, který se uskuteční na podzim. Naše škola získala bronzový certifikát – do projektu se zapojilo 65 % žáků. Každý, kdo se do této akce zapojil, dostal v den vysvědčení i diplom tohoto projektu. Ti nejlepší obdrží ještě odznaky diamantový, zlatý, stříbrný nebo bronzový. Diamantový odznak získala Tereza Horáčková z 8. B. Stříbrné odznaky získali Vendelín Kočnar z 3. B, Sofie Rohlíková a Gabriel Mach z 4. C, Kristiana Barvíková z 5. A, Stets Shtets z 5. C, Adéla Pírková z 6. B, Anna Cempírková ze 7. A, Emma Ceplová a Maxim Hradecký z 8. A. Bronzový odznak vybojovali Tereza Pecinová a Viktorie Klemová z 9. A, Dominik Derner a Šimon Kalhous z 9. B, Ally Skřivánková z 9. C, Veronika Bezoušková a Petr Vojíř z 9. D, Aneta Štěpánková, Amálie Ondráčková a Petr Nedbal z 8. A, Klára Wasserbauerová a Zuzana Drobná z 8. B, Alex Řehůřek a Maksym Hrytsak z 8. C, Eliška Holubová a Sára Kašparová z 7. A, Ema Horáková, Tereza Salfická a Petra Ivančáková z 7. B, Illina Habor z 7. C, Tereza Housírková a Kateřina Kokotková z 6. A, Sára Mohamed, Viktoria Machatá, Tereza Randáková, Jakub Šmíd a Tomáš Horáček z 6. B, Anna Korolusová a Martin Gombár z 6. C, Miroslav Kot z 6. C, Mikuláš Vrba z 4. A.

Ve dnech 22. - 23. června 2023 se žákyně Nella Brandlová z 8. B zúčastnila mistrovství republiky ve veslování, kde získala stříbrnou medaili v párové čtyřce starších žákyň. Dále získala zlatou medaili v mistrovství oblasti Labe za párovou čtyřku a bronzovou medaili v dvojskifu.

květen 2023

Dne 4. května se uskutečnilo okresní kolo v hokejbale chlapců 6. – 7. tříd na hokejbalovém hřišti TJ Pamako Svítkov Stars. Našim reprezentantům (Friml Vojtěch, Černý Šimon, Mach Daniel, Friml Matouš, Filip Mathias, Procházka Matouš, Šmid Jakub, Mužátko Petr, Florián František) se podařil skvělý výkon. V prvním zápase se hoši sehrávali a ZŠ Svítkov zvítězila 1:0. Ovšem ZŠ Polabiny 1, 2 i 3 naši chlapci porazili. Hráli disciplinovaně s velkým nasazením. I přes to, že jsme měli nejmladší tým, chlapci podali výborný výkon. Získali 1. místo, a tím i postup do kola krajského.

duben 2023

Dne 27. dubna jsme se zúčastnili okresního kola tradičního atletického závodu „Štafetový pohár“. Jde o smíšený (chlapci, dívky 3. a 5. tříd) štafetový běh 8 x 100 m a 8 x 200 m. Časy štafet se sčítají. Vítězí družstvo s nejnižším součtem časů. Soutěžilo celkem 6 týmů. Naši školu reprezentovali: z 2. – 3. třídy Sofie Andrejsová, Klára Lukášková, Adéla Rabová, Elen Nekutová, Filip Schejbal, Vendelín Kočnar, Daniel Habor, Michael Hudec, Pavel Tobias Balint, ze 4. třídy Sofie Rohlíková, Thea Čiháková, Michaela Latináková, Kateřina Sirůčková, Gabriel Mach, Maxmilián Zámečník, Jáchym Heller, Lukáš Pešek, Šimon Paleček. Naši závodníci běželi celkem 4 štafety. Čtyřikrát doběhli na 3. místě.  Celkové umístění bylo 2. místo. A postupujeme do krajského kola, které se koná v květnu opět na atletickém stadionu Hvězda na Dukle. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme úspěchy v krajském kole.

V celostátním kole soutěže ZUŠ v Liberci v komorní hře s převahou žesťových nástrojů byli úspěšní žáci naší školy. První místa ve svých kategoriích získali Samuel Češka z 1. B, Thea Čiháková ze 4. B a Kristiana Barvíková z 5. A. Blahopřejeme.

V úterý 4. dubna 2023 proběhlo okresní kolo olympiády v českém jazyce. V soutěži, která má umožnit talentovaným žákům gymnázií, základních a středních škol porovnat úroveň vlastního jazykového a slohového projevu s ostatními, se naplno projevil skutečný talent Viktorie Ovčarikové z 9. A, která dokázala uspět i v silné konkurenci. Viktorie obsadila skvělé druhé místo, a postoupila tak do krajského kola. Velice slušným výsledkem se může pochlubit i druhý reprezentant naší školy Lukáš Machatý z 9. D.

Po úspěšném absolvování školního a okresního kola chemické olympiády postoupil Lukáš Machatý z 9.D do kola krajského, které se konalo 1. dubna 2023 na katedře chemie Přírodovědecké fakulty UHK. Lukáš si ve škole ve svém volném čase zkoušel ředění roztoků, výpočty koncentrací a molárních hmotností, navažování a práci s různými druhy chemikálií, aby byl krom teoretické části vzorně připraven i na část praktickou. A vyplatilo se. Lukáš s celkovými 96 body porazil zbylých 17 soutěžících a umístil se na 1. místě krajského kola. A i přesto, že se akce konala na apríla, apríl to nebyl. K tomuto obrovskému úspěchu moc gratulujeme.

březen 2023

Dne 1. března se na naší škole uskutečnilo okresní kolo Odznaku všestrannosti. Každý účastník soutěžil v pěti disciplínách (trojskok, hod medicinbalem, kliky, švihadlo, driblink). Výkony se přepočítaly na body a stanovilo se pořadí. Školu reprezentovalo 24 závodníků a jedno družstvo složené ze 4 dívek a 4 chlapců. Náš tým obsadil 1. místo, tvořili ho Tereza Horáčková, Nikol Schejbalová, Kristiana Barvíková, Svitlana Shtets, Štěpán Svozil, Miroslav Kot, Gabriel Mach, Maksym Hrytsak. Ve svých kategoriích obsadili jednotlivci 1. místo Tereza Horáčková, Nikol Schejbalová, Svitlana Shtets, Kristiana Barvíková, Elen Adamírová, Klára Lukášková, Maxim Hradecký, Lukáš Pešek, Vendelín Kočnar, 2. místo Sofie Rohlíková, Petr Nedbal, Maksym Hrytsak, Filip Schejbal, 3. místo Illina Habor, Jakub Šmid, Gabriel Mach. Celou soutěž koordinovala Šárka Kašpárková, medailistka z olympijských her v Atlantě a mistryně světa v trojskoku. Naše škola postoupila do krajského kola, které se bude konat v květnu v Moravské Třebové.

únor 2023                                                        

V kanadském Quebecu skončil 19. 2. 2023 INTERNATIONAL PE-WE HOCKEY TOURNAMENT, nejslavnější mládežnický turnaj na světě, jehož se zúčastnilo desítky týmů ze Severní Ameriky a Evropy. V nejprestižnější kategorii AAA, která je označována jako neoficiální mistrovství světa hráčů do 13ti let pak bojovalo 28 nejlepších výběrů z Kanady, USA a také český tým Czech Knights, jehož součástí byli i dva hráči našeho Dynama, Lucas Andrejko a Nicolas Novák. Našemu týmu se podařilo vyhrát tento turnaj. Děkujeme hráčům Dynama za skvělou reprezentaci našeho klubu!

Žákyně Barbora Hostinská se dne 18. února zúčastnila krajského kola soutěže v sólovém zpěvu Karlovarský skřivánek v Přelouči. Ve své kategorii úspěšně obsadila 2. místo s postupem do celostátního kolakteré se bude konat v Karlových Varech. 

10. února 2023 vyhrál jako absolutní vítěz s velkým bodovým náskokem školní kolo Olympiády z ruského jazyka Tomáš Blažek z 9.C. V březnu naši školu úspěšně reprezentoval v krajském kole na Gymnáziu Pardubice, kde obsadil nádherné 2. místo. 

leden 2023

V lednu se v Praze uskutečnil 14. ročník žesťové soutěže Allegro. Velmi dobře si vedli žáci naší školy. První místa v duetech získali ve svých kategoriích Samuel Češka, Tea Čiháková a Kristiana Barvíková, děvčata k tomu také ceny za umělecký výkon.

V lednu proběhlo v naší škole školní kolo zeměpisné olympiády. Zúčastnili jí se žáci 6. až 9. ročníků. Zadání olympiády tvořily nejen teoretické znalosti a práce s mapou, ale bylo potřeba také prokázat znalost souvislostí a vzájemného propojení více oborů. Do okresního kola postoupili tři nejlepší a umístili se v něm na krásných místech Jan Sigl z 6. A na 8. místě, Jakub Živný ze 7. D na 5. místě, Anna Hlavatá z 9. D na 7. místě.

Krajské kolo ve florbalu se odehrálo v multifunkční aréně ve Skutči. K celodennímu turnaji se přihlásily celkem čtyři školy, a to Vysoké Mýto, Pardubice, Chrudim a Polička. Naši žáci sehráli celkem tři utkání se všemi soupeři. Zodpovědný výkon našich deváťáků nedovolil ani jednomu z výše uvedených celků drama. Po výhrách 3:1, 1:0 a 2:0 si zajistili hladké vítězství v turnaji a dlouho očekáváný triumf. Z celého Pardubického kraje zůstali jako jediná škola bez prohry. Sestavu tvořili Netušil, Bezpalec, Korec, Rolinek, Martínek, Tvrdík, Katzer, Šimonek, Koudelka, Kačírek. Slovo trenéra: Kluci šli do turnaje s velkým respektem k soupeřům. Týmy byly silné, plné hokejových a florbalových opor. Silná Polička nás na začátku zápasu „mačkala“. Byli nebezpečnější, ale organizovaný týmový výkon a skvělá obrana Veverek soupeře k ničemu nepustila. Zlomovým momentem byla ruka Koudelky a následný samostatný nájezd soupeře, nicméně skvělý výkon Netušila v brance nedovolil další drama. Chci klukům poděkovat za to, jak sebevědomě a systematicky správně k zápasům přistoupili. Postup je zcela zasloužený a historický úspěch naší školy v této kategorii florbalu patří jim.

prosinec 2022

Finále Školního poháru pardubických škol ve štafetách na veslařském trenažéru se uskutečnilo 10. prosince v Enteria aréně v Pardubicích. Pohár byl vypsán pro čtyřčlenná družstva, vždy dvě dívky a dva chlapci. Závod se jel na 1000 m s přesedáním po 250 m. Naši školu reprezentovali Nguyen Minh Dang, Tomáš Horáček, Tereza Randáková, Viktoria Machatá a Adéla Pírková. Náš tým bojoval ze všech sil. Odměnou bylo 2. místo.

listopad 2022

Dne 29. listopadu se náš tým „Veverčáků“ zúčastnil turnaje základních škol 1. stupně ve florbale. Hrálo se v nafukovací hale TC Sokola Pardubice. Utkali jsme se ve skupině A spolu s dalšími čtyřmi školami. Naši školu reprezentovali Hejna Matěj, Beneš Alex, Rykr Štěpán, Nenadál Matěj, Štásek Denis, Solař Vojtěch, Dubovči Adam, Shpytok Mykhailo, Práchenský Jakub a  Rychta Miloslav. Ve skupině jsme vybojovali 3. místo. Naším nejlepším střelcem se stal Jakub Práchenský, kterému se podařilo proměnit osm branek.

Po několika letech odmlky se naplno rozběhly obrátky školních sportovních turnajů a tentokrát jsme zavítali na oblíbený florbal. V prvních hracím dnu, který se odehrál 24. listopadu v nafukovací hale na Dukle, jsme si zajistili postup z 1. místa, kde jsme nenašli přemožitele a všechny zápasy jsme zvládli bez ztráty bodu. Tým složený z hokejistů z Dynama se jevil jako správná volba. Kluci od začátku makali, spolehlivě bránili a soupeře do ničeho nepouštěli. Dne 2. prosince proběhlo další kolo, kde se sešly nejlepší týmy z okresu. Přidaly se týmy z Přelouče a Holic. Podobně jako v prvním kole jsme všechny přehráli rozdílem třídy. K týmu se připojil zkušený útočník Tomáš Rolinek, který byl opravdu velkou posilou pro tým a byl téměř u všech gólů „Veverek“.

Jsme okresní šampioni v učení cizích jazyků

Začátkem listopadu nás potěšila skvělá zpráva – naše angličtinářská skupina složená z žáků 6. A, B i C pod vedením paní učitelky Nádvorníkové získala první místo v okresním kole 4. ročníku soutěže Jazykový WocaBee šampionát. Vítězství v okresním kole je pro nás o to cennější, že celková účast ve čtvrtém ročníku šampionátu dosáhla rekordního počtu 44 387 žáků a studentů z celé České republiky. Vítězství v okresním kole znamenalo zároveň postup do krajského kola, ve kterém jsme získali krásné 4. místo. Děti vyhrály bezplatné prodloužení aplikace na efektivní učení slovní zásoby WocaBee, diplomy a jazykový kurz angličtiny. Největším vítězstvím pro všechny je ale především radost z učení a také zlepšení jazykových vědomostí.

 

říjen 2022

Na instagramovém profilu @europe_direct_pardubice probíhala pro zpestření soutěž o nejlepší fotografii pořízenou při návštěvě akce konané u příležitosti Evropského dne jazyků. Skupinové foto (ve složení Nikol Schejbalová, Anna Gutwirthová, Nikola Kalhousová, Tomáš Haas a Jan Vodička) obdrželo nejvyšší počet „lajků“ a s velkým odstupem od ostatních soutěžících zvítězilo. Toto vítězství výše jmenovaným vyneslo odměnu v podobě poukázek do knihkupectví Kosmas v Pardubicích. Výhru si převzali od pana Michala Mikulce z informačního střediska Evropské unie Europe Direct Pardubice. V minulém školním roce jsme se zapojili do zimního poháru ve veslování na veslovacích trenažerech. Ve školní lize Česko vesluje žáci veslují na trenažerech Concept2, a to pro veslařský sport netradiční formou, v čtyřčlenných štafetách a na velmi krátkých tratích tak, aby se sportovní aktivity mohla účastnit celá třída. Žáci druhého stupně soutěžili na trati 4 x 100 m. Na dálku jsme tak závodili s dalšími školami. Žákům naší školy se podařilo v této soutěži zvítězit! Získali jsme diplom, krásný pohár a zapůjčení trenažeru do konce školního roku. Ceny přebírali nejlepší veslaři.

Na Mistrovství České republiky v bicrossu obsadil náš žák Oliver Nešický 3. místo.  

červen 2022

Celý školní rok jsme pracovali na projektu „Sazka Olympijský víceboj“. Děti plnily disciplíny všestrannosti na sportovních dnech a v hodinách tělesné výchovy. Vybraní žáci se zúčastnili okresního i krajského kola Odznaku všestrannosti.  Měli jsme štěstí i v losování, ve kterém se pětatřiceti školám rozděluje finanční částka 1 000 000,- Kč na sportovní pomůcky. Naše škola získala 40 000,- Kč a stříbrný certifikát,  do projektu se zapojilo 75 % žáků. Každý, kdo se do této akce zapojil, dostane v den vysvědčení i diplom tohoto projektu. Ti nejlepší obdrží ještě odznaky diamantový, zlatý, stříbrný nebo bronzový. Diamantový odznak získali Adéla Hašková z 9. A, Tereza Horáčková z 7. B, zlatý odznak Nikol Schejbalová z 6. B, Amélie Anna Ceplová z 7. A, Daniel Mach z 5. C, stříbrný odznak Filip Ondráček z 9. A, Jacob Mandel z 8. D, Jaroslav Kovačič z 6. C, Anna Červinková a Aneta Procházková z 5. A, Matouš Friml z 5. C, Gabriel Mach z 3. C, bronzový odznak Anna Palmeová z 9. A, Tereza Skalická a Marek Švehlík z 9. B, Viktorie Klemová z 8. A, Veronika Bezoušková, Andrea Paštyková a Petr Vojíř z 8. D, Amálie Ondráčková, Beáta Paroulková a Aneta Štěpánková z 7. A,  Zuzana Drobná, Anna Džuganová, Bui Nhi Yen Thi,  Klára Wasserbauerová a Dominik Sadílek z 7. B,  Tina Šmahelová, Natálie Vojtěchová, Samuel Dubovči, Maksym Hrytsak, Jakub Hrabaň a Petr Voříšek z 7. C, Anna Cempírková, Patrícia Gombárová, Eliška Holubová, Sára Kašparová a Klára Vamberská z 6. A, Tereza Salfická a Tomáš Haas z 6. B, Illina Habor a Adéla Studničková z 6. C, Tomáš Horáček z 5. B, Tadeáš Tulis z 4. B.

květen 2022

okresního kola soutěže Odznaku všestrannosti jsme se probojovali do krajského kola, které se konalo 18. května v Moravské Třebové za účasti sedmnácti škol. Sluníčko povzbuzovalo závodníky celý den. V soutěži družstev nás reprezentovali Emma Ceplová, Tereza Horáčková, Nikol Schejbalová, Anna Červinková, Matouš Friml, Tomáš Horáček, Petr Voříšek, Maksym Hrytsak, v soutěži jednotlivců Adéla Hašková, Viktorie Klemová, Amálie Ondráčková, Aneta Procházková, Dominik Sadílek, Tobiáš Tulis, Jacob Mandel, Filip Ondráček, Gabriel Mach. Soutěžilo se ve sprintu na 60 m, ve skoku do dálky, následovaly shyby na šikmé lavičce, lehy-sedy, běh na 1 000 m nebo dribling. Výkony se přepočítávaly na body podle tabulek Odznaku všestrannosti. Ze všech škol jsme vybojovali výborné 10. místo. Ve svých kategoriích získali Matouš Friml 2. místo, 3. místa Adéla Hašková a Tereza Horáčková. Všem patří velké poděkování za bojovnost a plné nasazení sil do všech disciplín.

V měsíci květnu se žáci naší školy zúčastnili hokejbalového turnaje, který byl určen pro žáky 8. a 9. ročníků. Turnaj se konal na domácím hřišti hokejbalistů Svítkov Stars. Hrál se systémem každý s každým. Naši hokejbalisté narazili  celkem na čtyři soupeře, ZŠ Svítkov, ZŠ Závodu míru, ZŠ Polabiny 1 a ZŠ Polabiny 2. Všechny zápasy vyhráli a zajistili si tak hladký průběh turnaje a postup do krajského kola. Konečné skóre 10:1 hovoří za vše.

Dne 12. května jsme se vydali na atletický stadion do Vysokého Mýta na „Štafetový pohár“, kam jsme postoupili z 2. místa z okresního kola. Jde o smíšený (chlapci, dívky 3. a 5. tříd) štafetový běh 8 x 100 m a 8 x 200 m. Časy štafet se sčítají. Vítězí družstvo s nejnižším součtem časů. Naši školu reprezentovali ze třetích tříd Sofie Rohlíková, Adriana Červenková, Michaela Latináková, Kateřina Sirůčková, Lukáš Jičínský, Martin Maroul, Lukáš Vamberský, Gabriel Mach, z pátých tříd  Anna Červinková, Viktorie Machatá, Adéla Pírková, Tereza Vaňásková, Tadeáš Barvík, Matouš Friml, Martin Felsenberg, Martin Gombár. Naši závodníci běželi celkem 4 štafety. Běhy byly plné emocí a napínavé až do cílové rovinky. Z jedenácti základních škol jsme vyběhali výborné 3. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Pardubický hokejový klub v rámci zakončení sezony ocenil nejlepší hráče všech mládežnických kategorií. Byli mezi nimi i žáci naší školy Lukáš Korec, Patrik Šimonek, Vojtěch Friml, Lucas Andrejko a Adam Šprync. Ocenění jim předali hráči A týmu Dynama společně s legendou Vladimírem Martincem. „U hráčů v hodnocení nezohledňujeme jen jejich zápasovou výkonnost, ale celkový přístup k hokeji, jaký mají svým chováním vliv na tým, jak přistupují k tréninku a zápasu,“ řekl k ocenění nejlepších mládežníků sezony šéftrenér mládeže Dynama Petr Hemský. 

Dne 4. května se žáci naší školy zúčastnili okresního kola tradičního atletického závodu „Štafetový pohár“. Jde o smíšený (chlapci, dívky 3. a 5. tříd) štafetový běh 8 x 100 m a 8 x 200 m. Časy štafet se sčítají. Vítězí družstvo s nejnižším součtem časů. Naši školu reprezentovali ze třetích tříd Sofie Rohlíková, Thea Čiháková, Michaela Latináková, Kateřina Sirůčková, Lukáš Jičínský, Martin Maroul, Lukáš Vamberský, Gabriel Mach, z pátých tříd Anna Červinková, Viktorie Machatá, Adéla Pírková, Nela Janošová, Nela Vaňásková, Tadeáš Barvík, Matouš Friml, Martin Felsenberg, Erkhes Purevsuren, Martin Gombár. Závodníci běželi celkem 4 štafety. Třikrát doběhli na 2. místě a jednou na 3. místě. Celkové umístění bylo 2. místo. Postoupili do krajského kola, které se koná na atletickém stadionu ve Vysokém Mýtě. Z důvodů rozvoje všestrannosti nejmladších atletů byly zařazeny ještě doplňkové disciplíny, a to skok z místa a hod medicinbalem. Zde získaly první místo Sofie Rohlíková ve skoku z místa, Thea Čiháková v hodu medicinbalem, třetí místo Anna Červinková ve skoku z místa a Viktorie Machatá v hodu medicinbalem. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme úspěchy v krajském kole.

duben 2022

Dne 26. dubna se uskutečnilo okresní kolo v hokejbale pátých tříd na hokejbalovém hřišti ZŠ Polabiny 2. Našim reprezentantům (Černý Šimon, Mach Daniel, Friml Matouš, Dušek Jakub, Šmid Jakub, Mužátko Petr) se podařil „husarský kousek“, nad ZŠ Polabiny 3 vyhráli 36:4 a nad ZŠ Závodu míru 15:6. Naši hráči hráli disciplinovaně s velkým nasazením. I přes to, že jsme měli nejméně početný tým (kvůli onemocněním), chlapci podali výborný výkon. Po zápase si vyžádali naši soupeři autogramiádu vítězů. Náš tým čeká krajské kolo, které se uskuteční v Letohradě.

Dne 12. dubna se na hřišti Sokola Pardubice uskutečnil závod s dlouholetou tradicí – běh na 60 m a štafetový běh 4 x 60 m Nejrychlejší chlapec a dívka Pardubic, a to za krásného slunečného počasí. Závodilo 15 základních škol. Z naší šestnáctičlenné výpravy se do finálových běhů probojovalo 9 běžců, Nikol Schejbalová, Eliška Škrhová, Tadeáš Barvík, Tereza Horáčková, Nela Blažková, Hynek Müller, Tomáš Novosad a Jacob Mandel. Nejlepšího výkonu dosáhl Dominik Sadílek (2. místo). Naše nejlepší umístění ve štafetovém běhu na 4 x 60 m (4. místo) vyběhla štafeta ve složení Nikol Schejbalová, Eliška Škrhová, Tomáš Horáček, Tadeáš Barvík.

Téměř po dvou letech sportovní odmlky způsobené pandemií se žáci naší školy s nadšením zúčastnili tradičního turnaje v malé kopané mezi základními školami. Celkem odehráli čtyři utkání, tři ve skupině s bilancí výhra-remíza-prohra a jeden zápas o přímý postup mezi nejlepší školy pardubického okresu. Ten poslední zápas byl klíčový a poslal chlapce do dalších bojů, které se uskuteční koncem dubna. Tým tvořili Jansa, Petráň, Hátle, Holeček, Červenka, Kačírek, Rolinek, Úlehla, Katzer a Shamshom.

březen 2022

Dne 25. března se na naší škole uskutečnilo okresní kolo Odznaku všestrannosti. Každý účastník soutěžil v pěti disciplínách (trojskok, hod medicinbalem, kliky, švihadlo, driblink). Školu reprezentovalo 28 závodníků a jedno družstvo složené ze 4 dívek a ze 4 chlapců. Náš tým obsadil 1. místo (Emma Ceplová, Tereza Horáčková, Nikol Schejbalová, Anna Červinková, Alex Řehůřek, Tomáš Haas, Tomáš Horáček, Matouš Friml). Ve svých kategoriích obsadili 1. místo Adéla Hašková, Emma Ceplová, Tereza Horáčková, Nikol Schejbalová, Anna Červinková, Kristiana Barvíková, Jakob Mandel, Dominik Sadílek, 2. místa vybojovali Viktorie Klemová, Adéla Studničková, Aneta Procházková, Filip Ondráček, Jakub Hrabaň, Tobiáš Tulis, 3. místa získali Amálie Ondráčková, Petr Vojíř, Alex Řehůřek, Tomáš Haas, Matouš Friml. Naše škola postoupila do krajského kola, které se bude konat v květnu v Moravské Třebové. Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

únor 2022

Žák 5. B Jaroslav Mokříž se dne 23. února zúčastnil okresního kola soutěže ve hře na dechové nástroje v Holicích. Ve své kategorii úspěšně obsadil 1. místo s postupem do krajského kola, které se bude konat ve Vysokém Mýtě. Přejeme mnoho úspěchů!

leden 2022

Dne 29. ledna se odehrál v enteria areně Sev.en Hockey Cup a podmanili si ho pardubičtí chlapci, žáci naší školy ze 3. A, C a 4. A, když v soubojích s Kladnem, Zlínem a Litvínovem nenašli přemožitele a slavili zisk zlatých medailí. Mladé naděje ročníku 2012 navíc obhájily prvenství z prvního turnaje.

prosinec 2021

Na podzim se naše škola zúčastnila celorepublikové soutěže v hokejbalu. Do soutěže byli vybráni žáci z 9. B, jmenovitě Marcus Bahenský, Rostislav Flégr, Michal Jansa, Tom Kaštánek, Lukáš Mandys, Erik Úlehla, Tadeáš Valkoun, Milan Vítek, Jindřich Vlček, Tomáš Vokolek a Dominik Vrba, kteří společně dovedli naši školu k vítězství. Získali jsme hlavní cenu, což jsou molitanové mantinely na hokejbal.

listopad 2021

David Fuchs, žák 5. B, se zúčastnil základního kola Logické olympiády v matematice. A protože získal potřebný počet bodů, podařilo se mu postoupit do kola krajského. Zde se poměřil s dalšími čtyřiceti stejně úspěšnými páťáky. Obsadil celkově 26. místo. A podle jeho informací nebyla soutěž jednoduchá: „Fakt, pane učiteli, některé příklady byly opravdu na hlavu.“ Žádný další žák naší školy se krajského kola neúčastnil. Davidovi k úspěchu blahopřejeme a doufáme, že se přihlásí do soutěže i příští rok.

říjen 2021

Naše škola je vítězem okresního kola Jazykového WocaBee šampionátu! Žáci třídy angličtina 7 AB získali prvenství v procvičování slovní zásoby v okresním kole soutěže a postupují do krajského kola. V říjnu se žáci naší školy zapojili do Jazykového WocaBee šampionátu. Jedná se o třetí ročník soutěže v učení slovíček cizího jazyka, ve kterém mezi sebou soupeří studenti všech cizích jazyků od základních škol až po gymnázia, a to nejen v Česku, ale také na Slovensku. Šampionát probíhá online v inovativní aplikaci pro učení cizích slovíček s názvem WocaBee. Celkem se do soutěže zapojilo celkem téměř 60 000 žáků. V našem okrese se nejpilnějšími žáky stali právě žáci naší školy, gratulujeme třídě: angličtina 7 AB, kterou učí p. uč. Kulhánková. Žáci získali prvenství díky tomu, že v soutěžním období mezi 20.10. a 29.10.2021 nahráli denně v průměru až 262 bodů (tzv. WocaPoints) na žáka. Žáci v aplikaci získávají body pouze za správné odpovědi při procvičování slovíček. Díky tomu, že podali skvělý výkon, se stali okresními WocaBee šampiony a zaslouženě postupují do krajského kola, které začíná 3.11. a končí 12.11.2021

srpen 2021

Obrovský úspěch našeho žáka Honzy Richtera! Spolu se svou sestrou Eliškou (naší bývalou žákyní) se opakovaně stal Mistrem ČR v jachtingu na lodní třídě RS Feva. Gratulujeme!

květen 2021

Z projektu SAZKA OLYMPIJSKÉHO VÍCEBOJE jsme získali sportovní balíček v hodnotě 5000,- Kč, který využijeme hlavně při kruhovém tréninku. Výběr proběhl přiřazením bodů k jednotlivým žádostem. Udělovali je marketingový ředitel společnosti Hervis Jan Štádler společně s Martinem Doktorem, sportovním ředitelem ČOV, a Ilonou Burgrovou, ambasadorkou Sazka Olympijského víceboje. Bylo vybráno padesát škol. „Je dobré vidět, že školy mají zájem o sport a pohybovou aktivitu svých žáků, i když jejich možnosti zprostředkovat jim zdravý pohyb byly v minulých měsících téměř nulové,“ řekla Burgrová. „Líbilo se mi také, že některé školy chtěly využít výhry nejen na obnovu svého stávajícího sportovního vybavení, ale i na rozšíření své nabídky tak, aby mohly přilákat více dětí ke sportu. Což si myslím, že je v současné době velmi důležité.“

Do výzvy Tělocvik online - Challenge se přihlásilo 834 tříd ze 167 základních škol z celé ČR. Z naší školy se nejlepších výsledků podařilo dosáhnout třídě 2. B s paní učitelkou Petrou Rybeckou (celkově 22. místo)! Pořadí tříd určily odevzdané úkoly. V nich bylo rozhodující množství zapojených dětí z každé třídy a bonusové body (v úkolech č. 5, 9, 14), které se přičítaly za každého dalšího zapojeného sportovce (rodina, učitelé, kamarádi). Škola obdrží sportovní sadu do hodin tělocviku. Děkujeme :)

prosinec 2020

V letošním roce žáci 4. B opět zaslali obrázky do výtvarné soutěže, která nese název „Stonožka je, když jsou děti šťastné“. Ve velice silné konkurenci nadějných výtvarníků opět uspěli. Nejlepší obrázky byly vystaveny v Mázhauzu plzeňské radnice a nyní jsou přesunuty do Galerie Paletka v Husově ulici v Plzni. K vidění jsou výtvarné práce dětí ze zahraničí, z Japonska, Jižní Koreje, Izraele, Rakouska, Velké Británie a Řecka. Práce zachycují jejich prožitky z jarní vlny pandemie a ukazují, čemu se během ní věnovaly, co je těšilo a co jim způsobovalo starosti. Odtud pak ve spolupráci s Českými centry poputuje celá výstava do Izraele. Na této mimořádné výstavě a v mezinárodní společnosti můžete zhlédnout obrázky žáků 4. B naší školy – Doroty Křížové, Tomáše Horáčka a Jaroslava Mokříže.

listopad 2020

Žákyně třídy 8. A Anna Palmeová měla tu čest provést  17.listopadu 2020 v 17.11 hodin oslavu 31. výročí Sametové revoluce. Zahrála českou hymnu v Pardubickém trumpetovém duu z balkónu Východočeského divadla. Česká hymna z Pardubic v podání obou dívek proběhla všemi sdělovacími médii, je na Instagramu  a FB VčD,  hymnu hrály napříč celou Českou republikou profesionální orchestry a naše dívky se mezi nimi opravdu neztratily. Jejich výkon byl všemi posluchači a médii velmi oceňován!

říjen 2020

Trumpetovému duu Ladies v sestavě se žákyní 8. A Annou Palmeovou se dostalo cti, když zahrálo u příležitosti 130. Velké Pardubické steeplechase se Slavia pojišťovnou českou státní hymnu. Děkujeme za vzornou reprezentaci.

srpen 2020

Sofie Rohlíková zářila vedle Špotákové! V Ústí nad Orlicí se 29. srpna konal atletický mítink Rieter. Účastnily se ho hvězdy jako dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková nebo dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 m překážek Zuzana Hejnová. Skvěle se mezi nimi ukázala i Sofie Rohlíková žákyně naší školy. Sedmiletá atletka AC Pardubice byla nejmladší účastnicí mítinku a závodila na trase 60 m. Mezi mladšími žákyněmi obsadila nádherné třetí místo. „Závody mě hrozně baví, vždycky se snažím vyhrát,“ usmívala se Sofie Rohlíková, která se na dráze výborně bojovala se staršími soupeřkami. Gratulujeme!

Žáci naší školy Eliška (9.B) a Jan (7.A) Richterovi, reprezentanti sportovního klubu Yacht Clubu Pardubice, se stali 23. 8. 2020 mistry České republiky v jachtingu v lodní třídě RS Feva pro rok 2020. Svého úspěchu dosáhli v mezinárodním čtyřdenním závodu The Crown Cup v Černé v Pošumaví, který byl zároveň i mistrovstvím České republiky v jachtingu.Gratulujeme!

červen 2020

I v letošním školním roce se naše škola zapojila do projektu Sazka Olympijský víceboj (SOV). Disciplíny žáci plnili v rámci sportovního dne, v hodinách tělesné výchovy a někteří se zapojili i do „Výzvy“ během celostátní karantény. Škola obdržela certifikát a stříbrnou medaili za zapojení 81% žáků do tohoto projektu. Každý žák, který plnil disciplíny SOV, obdržel Olympijský diplom. Žáci prvního stupně plnili osm disciplín Olympijského diplomu. Žáci druhého stupně se pustili do deseti disciplín Odznaku všestrannosti. Výkony byly přepočítány na body a sportovci pak mohli získat dle svých schopností zlatý, stříbrný či bronzový odznak. Stříbrný odznak se podařilo vybojovat Adéle Haškové (7. A) a Jiřímu Brožovi (9. A). Bronzový odznak získalo 22 žáků druhého stupně: z 6. A Viktorie Klemová, Emma Filípková, Matyáš Holeček, Jan Křivka, z 6. B Lucie Bažantová, Hynek Müller, Pavel Bittmann, z 6. C Anna Marie Doubková, Ally Skřivánková, z 6. D Veronika Bezoušková, Nela Blažková, Vojtěch Zvolánek, ze 7. A Anna Palmeová, Adéla Poková, Filip Hovorka, ze 7. B Tereza Skalická, Marek Švehlík, z 8. A   Monika Horváthová, Martin Neruda, z 8. B Vanessa Pošvová, Daniel Balda, z 9. C Jakub Štecker. Nejúspěšnější třídou se stala 7. A (1 stříbrný a 3 bronzové odznaky).

Literární soutěž O pardubický pramínek proběhla i přes nepříjemné koronavirové období. Zúčastnili se jí i žáci naší školy Jakub Stejskal ze 4. B, Marek Koblížek ze 7. A a Klára Janků z 8. A. Zajímavé téma Okamžik pravdy velmi dobře zpracoval Jakub Stejskal a ve své kategorii dokonce získal čestné uznání. Za reprezentaci školy žákům děkujeme.

leden 2020

Během zimy čekaly naše kin-ballové týmy první turnaje. Nejdříve si 15. prosince vybojovali naši nejmladší žáci čtvrtá místa v turnaji nejmladších žáků, který spolupořádala naše škola. Porazili nás žáci waldorfské školy a Kin-ball klubu Pardubice. Naši čest hájili 28. ledna žáci 6. - 9. tříd v Hradci Králové v Oblastním poháru žáků základních a středních škol. Zatímco těm nejstarším se ve velké konkurenci nedařilo, ti mladší oblastní kolo vyhráli a postupují na republikové finále do Prahy. Moc blahopřejeme a držíme pěsti do finále, které nás čeká v dubnu. Za tým nejmladších žáků bojovali Herman Tobiáš, Vamberský Lukáš, Holub Ondřej, Hovorková Nelly, Hostinská Barbora, Macáková Antonie, Herman Martin,  Mokříž Jaroslav, Holubova Eliška, Bednář Filip a Dvořáková Karolína. Starší žáky reprezentovali Koblížek Marek, Hovorka Filip, Hostinský Matěj, Mareš Jakub, Hašková Adéla, Poková Adéla, Jarmarová Tereza a Panchártek Antonín. Tým nejstarších žáků tvořili Odvárko Filip, Ouřecký Vojtěch, Wasserbauerová Anna a Jonášová Kateřina.

V pátek 24.1. se zúčastnilo sedm žáků naší školy mezinárodní soutěže Allegro v krásném prostředí Profesního paláce přímo v srdci Malé Strany u sv. Mikuláše v Praze. Soutěž skončila obrovským úspěchem "našich barev". Žákyně 2.A  Kristiana Barvíková získala v kategorii 1B 1. cenu a Zvláštní ocenění porotyŽák 3. A  Matyas Rechziegl získal v kategorii 2B  2. cenu. Žákyně 4.B Anna Barbora Gutwirthová  získala v kategorii 3B 1. cenu. Žákyně 7.A  Anna Palmeová získala v kategorii 4B 1. cenu a Zvláštní ocenění poroty. Žákyně 7.A  Adéla Hašková získala v kategorii 4B 2. cenu. Žákyně 7.A  Anna Palmeová získala v kategorii 4C (komorní hry) v souboru Pardubické komorní duo 1. cenu. Žákyně 7.A Adéla Hašková získala v kategorii 4C (komorní hry) v souboru Pěkná čísla 2. cenu. Gratulujeme!

prosinec 2019

Žákyně 6.A Tereza Pecinová se zúčastnila finále soutěže v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet, které se konalo na krajském úřadě. Projekt bylrealizován pod záštitou Asociace krajů ČR v úzké spolupráci s Policií ČR a společnostmi CZ.NIC, Microsoft a Gordic, jako odbornými garanty. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost žáků základních a středních škol o rizicích internetu, možnostech prevence a pomoci. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Dne 6. prosince 2019 se náš tým zúčastnil okrskového kola ZŠ v basketbale chlapců, které proběhlo na ZŠ Studánka. V turnaji si poměřilo síly deset základních škol. Naším nejlepším hráčem se stal Jirka Brož, dal nejvíce košů a navrch se mu podařil „husarský“ kousek. Ve hře se ZŠ Závodu míru dal koš za 3 body v poslední vteřině hry. Tím náš tým toto utkání vyhrál. Vyhrát se nám podařilo i nad ZŠ Polabiny III. Krok jsme drželi se ZŠ Dubina a ZŠ Polabiny II, ovšem těmto týmům se podařila lepší koncovka. V naší skupině se chlapci umístili na 3. místě. Naši školu reprezentoval Jiří Brož, Jan Bulis, Zdeněk Duna, Lukáš Dašek, David Horák, Daniel Balda a Andrej Novák.

listopad 2019

Jasný postup zařídili naši žáci 9. ročníků na tradičním florbalovém turnaji, který se odehrál v nafukovací hale na Dukle v Pardubicích. Postupně sehráli 4 utkání s výběry jiných základních škol. Turnaj chlapci zakončili prvním místem. Postupové kolo se odehraje začátkem prosince.

Dne 29. listopadu se žáci zúčastnili okrskového kola ve florbalu ZŠ chlapců 6. – 7. tříd v nafukovací hale na Dukle. V letošním kole se přihlásil rekordních počet škol (přes 20). Turnaj byl rozdělen do tří dnů. V naší skupině se chlapci utkali se ZŠ Dubina, ZŠ Polabiny I, ZŠ Masarykova Přelouč.  Naši chlapci se každou hrou zlepšovali. Nejdříve prohra, pak remíza a v závěru výhra. Vytvořili si celou řadu pěkných situací, ovšem gólů moc nepadlo a ze skupiny těsně nepostoupili. Střeleckou oporou byli Filip Červ a Filip Ondráček. Naši školu reprezentoval Koblížek Marek, Ondráček Filip, Jezdinský Jakub, Čapek Bohumil, Bartůněk David, Petráň David, Hátle Luboš, Červ Filip, Nermuť David, Sigl Matěj, Jaroš Patrik.

ŘÍJEN 2019

Žák Matyas Rechziegl (3.A.) slaví velké úspěchy ve hře na trubku. Získal první místa v okresním, krajském a hlavně celostátním ústředním kole žáků všech základních uměleckých škol v Liberci, v říjnu ve Vidnavě 1. místo v duu s Annou Gutwirthovou ze 4.třídy, která je žákyní naší školy. Gratulujeme!

ZÁŘÍ 2019

V Praze se dne 14. září 2019 konalo Mistrovství Evropy ve vzdušném tanci, kterého se zúčastnila i žákyně naší školy – Leona Mayerová (třída 4. B). Spolu s Violou Novotnou (obě z TJ Sokol Pardubice) zacvičily své sestavy na výbornou a získaly tak titul mistryň Evropy. K tomuto skvělému ocenění Leonce moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Tradiční soutěž Nejrychlejší chlapec a dívka Pardubic ve sprintu na 60 m a štafetovém běhu 4 x 60 m se uskutečnila za slunečného počasí 19. září 2019 na městském atletickém stadionu na Dukle v Pardubicích. Své síly si porovnalo mezi sebou 20 základních škol. Naši školu reprezentovalo 22 sprinterů a 16 sprinterek. Ze základních rozběhů postoupilo do semifinále 12 závodníků (Anežka Kotková, Adéla Hašková, Petr Nedbal, Hynek Müller, Vít Katzer, Ondřej Kačírek, Marek Koblížek, Daniel Martínek, Jacob Mandel, Martin Neruda, Jiří Brož a Jaroslav Kubeš). Do finále se probojovalo 6 závodníků. Adéla Hašková si časem 9,26 doběhla pro 2. místo. Hynek Müller vybojoval 7. místo, Jacob Mandel 6. místo, Marek Koblížek 8. místo a Jaroslav Kubeš si doběhl pro 7. místo v nejstarší kategorii. Nejlépe se vedlo štafetám ročníku 2008 (Nedbal, Müller, Katzer, Kačírek) a ročníku 2007 (Koblížek, Ondráček, Martínek, Mandel). Obě štafety získaly stříbrnou medaili.

Ve čtvrtek 12. září se vybraní žáci druhého stupně vydali do Hradce Králové na dětský maraton, celosvětovou akci, během které tým 27 dětí zdolává po dvousetmetrových štafetových úsecích maratonskou vzdálenost (42 195 m).  Kromě naší školy se závodu zúčastnilo pět sportovních škol z Pardubic a Hradce Králové. Úvodní úsek otestoval fyzické zdatnosti učitelů, poté již štafetový kolík putoval od jednoho nabuzeného dětského závodníka k druhému. Postupem času naši běžci začali ztrácet své síly, ale i přes obrovské vyčerpání s tratí statečně bojovali. I přesto však jejich síly nestačily na trénovanou konkurenci a obsadili tak šesté místo s časem 2 hodiny a 14 minut.

ČERVEN 2019

Dne 20. června 2019 se naše škola zúčastnila turnaje základních škol v kopané dívek. Akce se uskutečnila na letním stadionu za účasti šesti týmů. Naši školu reprezentovala Denisa Pírková, Natálie Motyčková, Samira Slavickaite, Tereza Skalická, Kateřina Antlová, Violka Vlachová, Nikola Jiroutová, Anna Wasserbauerová a Kateřina Jonášová. Hráčky bojovaly ze všech sil, vytvořily si i hodně pěkných šancí. Odměnou za šesté místo získaly diplom a bonboniéru. Nejlepší hráčkou našeho týmu byla vyhlášena Samira Slavickaite. Dívkám patří dík za bojovnost.

KVĚTEN 2019

V posledním kole pardubické školní bowlingové ligy zabralo družstvo 6. A a přeskočilo dosud vedoucí Unicorňáky, a tím si zajistilo postup do celostátního finále. Bronzové medaile bral tým Nejhodnějších veverek. Nejlepší hráčkou skupiny je Ally Skřivánková z Unicorňáků a nejlepším hráčem Daniel Martínek z Nejhodnějších veverek. Ve skupině B si vítězové 4. B dokráčeli pro zasloužené vítězství, když už od prvního hracího dne vedli tabulku a nikoho před sebe nepustili. Stříbrné medaile vybojovali Sloni, na třetí místo z pátého vystoupala 3. D. Nejlepší hráčkou skupiny je Anna Džugarová a nejlepším hráčem Filip Simon.

Dne 3. května jsme se za chladného počasí zúčastnili okrskového kola ve fotbalu McDonald’ s CUPu. Do turnaje se přihlásilo 15 týmů. Hrálo se ve třech skupinách na umělém trávníku v areálu PAMAKO na Hůrkách. Našim chlapcům se hra dařila, ze skupiny postoupili z prvního místa. S týmem ZŠ Závodu míru a ZŠ Dubinou jsme se utkali o dvě postupová místa. Nakonec jsme vybojovali krásnou 3. pozici. Naši školu reprezentoval Hynek Müller, Lukáš Korec, Jiří Novák, Ondřej Kačírek, Richard Červenka, Patrik Jaroš, Oliver Anderle, Matyáš Netušil, Vít Katzer, David Nermuť, Alex Řehůřek, David Zetek a David Köhler. Chlapcům patří velká pochvala.

Ve čtvrtek 2. května se zúčastnili vybraní žáci 3. tříd okrskového kola McDonald´s CUPu v kopané. Akce proběhla na Letním stadionu v Pardubicích za účasti škol Benešova, Bratranců Veverkových, Pardubičky, Polabiny III a Spořilov. Za pěkného počasí a povzbuzování zbytku týmu odehráli naši chlapci čtyři zápasy postupně se všemi soupeři. Utkání probíhala na dvou zmenšených hřištích, herní doba byla 2 x 10 minut. Všichni účastníci hráli s velkou snahou, hlavně brankáři odvedli skvělou práci. Naše družstvo ve složení: Procházka Šimon, Hájek Tomáš, Král Adam, Faško Mirek z 3. A, Stejskal Jakub, Horváth Patrik, Sciranka Jakub, Vodička Jan z 3. B, Pok Alex, Friml Vojtěch, Kovačič Jaroslav, Kořínek Adam z 3. C, Čihák Richard, Polák Max, Jaroš Ondřej, Živný Jakub z 3. D skončilo na pátém místě.

DUBEN 2019

Dne 20. března se výběr žáků a žákyň třetích až šestých tříd zúčastnil prvního kola školní bowlingové ligy.  Družstva byla rozdělena do dvou skupin. Ve skupině A se nejlépe dařilo týmu „Nejhodnější veverky“, což byl Jakub Mikula, Jacob Mandel, Daniel Martínek, Lenka Pecháčková, Václav Kocourek, Lukáš Korec. Nejlepší hráčkou se stala Ally Skřivánková z  5. C a nejlepším hráčem Tadeáš Valkoun z 6. B. Ve skupině B vybojoval první místo tým „Sloni“, tedy Lucas Andrejko, Anna Cempírková, Jáchym Čermák, Sára Kašparová, Matyas Kubát, Nicolas Novák.  Nejlepší hráčkou prvního kola se stala Anna Džuganová ze 4. B a nejlepším hráčem Dominik Sadílek také ze 4. B. Dne 15. dubna se výběr žáků a žákyň třetích až šestých tříd zúčastnil druhého kola školní bowlingové ligy.  Družstva byla opět rozdělena do dvou skupin. Ve skupině A se nejlépe dařilo týmu „ Unikorňáci“ (5. C – Patrik Jaroš, Teodor Culka, Ally Skřivánková, Veronika Kušnírová, Anna Marie Doubková, Kateřina Brabcová). Nejlepší hráčkou se stala opět Skřivánková Ally  z 5. C a nejlepším hráčem Čapek Bohumil z 6. A. Ve skupině B vybojoval první místo tým 4. B (Bydžovská Lucie, Horáčková Tereza, Džuganová Anna, Sadílek Dominik, Simon Filip, Panchártek Antonín). Nejlepší  hráčkou se stala Tereza Horáčková ze 4. B a nejlepším hráčem Filip Simon také ze 4. B. Třetí kolo se uskuteční  7. května, bude se rozhodovat o nejlepších týmech, které postoupí na republikové finále.

Dne 16. dubna jsme se zúčastnili soutěže základních škol ve vybíjené kategorie chlapců 6. tříd. Turnaj se konal na ZŠ Dubina a své síly si poměřilo dvanáct  týmů. Naši školu reprezentoval  Bartůněk David, Čapek Bohumil, Hátle Luboš, Hostinský Matěj, Jezdinský Jakub, Koblížek Marek, Ondráček Filip, Richter Jan, Petráň Jan, Červ Filip, Hgueyen Hyu Hoang, Švehlík Marek, Shamshom Alessandro. Hoši ve své skupině vybojovali druhou pozici, ze které bojovali o postup do okresního kola. V této části soutěže byly výkony velice vyrovnané, všechny týmy měly stejný počet bodů, nakonec tedy rozhodl celkový počet vybitých hráčů. Náš tým skončil na krásném 5. místě.

Dne 13. března 2019 se naše dvě družstva starších (8. a 9. třída) a mladších (6. a 7. třída) žáků zúčastnila oblastního kola v kin-balu v Hradci Králové. Oblastního kola se zúčastnila nejlepší kin-ballová družstva Pardubického, Královéhradeckého a Jihomoravského kraje. Obě naše družstva předvedla velice slušnou hru, přesto se do finále podařilo postoupit pouze družstvu starších. Finále Mistrovství České republiky nás čekalo 10. dubna v Praze. Konkurence byla veliká a družstva velice vyrovnaná. Po urputném boji jsme nakonec skončili na 7. místě. Členové družstva mladších: Ouřecký Vojtěch, Janovský Matyáš, Mareš Jakub, Hostinský Matěj, Poková Adéla, Hašková Adéla. Členové družstva starších: Pozdník Vojtěch, Bažant Marek, Mišková Karolína, Schejblová Martina, Dušková Sabina, Ehrenbergerová Lada, Široká Pavlína. Na prvním místě se v obou kategoriích umístil v republikovém finále Kin-ball klub Pardubice, který reprezentují také naši žáci – Daniel Bartůněk, David Bartůněk a Karolina Lukáčová.

BŘEZEN 2019

Krajské kolo ve florbalu se konalo 28. března opět v nafukovací hale na Dukle, kam jsme postoupili z prvního místa. Naši školu reprezentoval Matyáš Netušil, Vilém Červinka, Matyáš Kučera, Ondřej Kačírek, Tomáš Blažek, Tomáš Novosad, Jiří Novák, Vít Katzer, Adam Stodola, Oliver Andrle. Tentokrát jsme se utkali s týmy z východních Čech a všechny jsme s přehledem porazili. Tým Benešovky  nám dal rychlé dva góly a zápas skončil naší prohrou. O jeden jediný bod jsme vybojovali  „jen“ 2. místo. Získali jsme pohár, diplom, každý hráč medaili, do hodin tělesné výchovy míčky na florbal a brankářské rukavice. Hráčům patří velká pochvala.

V měsíci březnu jsme odehráli v nafukovací hale na Dukle v Pardubicích florbalový turnaj určený ročníkům 2007 až 2009. Tým složený z hráčů Dynama ovládl turnaj a všechny týmy porazil. Skupinu náš kádr zakončil se skóre 28:3. V semifinále a finále jsme museli otáčet nepříznivé skóre jednou ze stavu 0:3 a podruhé z 0:2. Obrovská chuť po vítězství a tah na branku nám pomohl ke konečnému vítězství v turnaji.

Žákyně 4. A Amélie Emma Ceplová se díky dobrým výsledkům v závodech v letošní sezóně nominovala na své již druhé Mistrovství ČR  v krasobruslení. I přes velkou konkurenci vybojovala krásné 3. misto. Gratulujeme!

LEDEN 2019

Žáci naší školy se zúčastnili výtvarné soutěže Pardubické střípky. Téma soutěže pro tento ročník bylo „Hrdinové hodní následování“. Nebylo zrovna jednoduché, ale všichni se ho s chutí ujali. Žáci šesté třídy se pokusili ztvárnit svého vlastního hrdinu v komiksovém příběhu. Devátý ročník se na toto téma zaměřil z historického pohledu a zobrazil slavné osobnosti našich dějin. Do soutěže z naší školy putovalo celkem dvanáct výtvarných prací. A úspěch byl nad očekávání velký. Hned sedm žáků získalo ocenění. V druhé věkové kategorii se na prvním místě umístila Natálie Fejlová z 6. A, druhé místo obsadily Anna Palmeová a Viola Vlachová, obě z 6. A. Pomyslnou bronzovou medaili si odnesla Sabina Kaplanová z 6. B. Žákyně 9. ročníku, Natálie Gašparová a Marie Zozuláková z 9. A a Karolína Mišková z 9. C, které se soutěže účastnily ve třetí věkové kategorii, obdržely za své výtvarné práce čestné uznání poroty. Výhercům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme za příspěvky a těšíme se na další výtvarné úspěchy.

PROSINEC 2018

Koncem roku se v Praze pod záštitou World Association Air Power konalo Mistrovství světa ve vzdušném tanci. Této akce se zúčastnili sportovci z osmi zemí světa a mezi nimi i děvčata z Tělovýchovné jednoty Sokol Pardubice I. Těm se podařil úctyhodný výkon ve velmi náročné disciplíně – párová akrobacie na šálách. Se svým vystoupením Kouzelná beruška a černý kocour vybojovaly Leona Mayerová z 3. B a Viola Novotná zlatou medaili a získaly tak titul mistryň světa v párové akrobacii v kategorii mladších žákyň. Pro děvčata je to skvělý úspěch a velké povzbuzení do dalších tréninků. Moc jim gratulujeme.  

I v letošním roce pomáhaly stonožkové děti těm, kteří nemají šťastný život. Za 400 tisíc korun byla v daleké Africe postavena a vybavena škola pro malé děti. I žáci naší školy přispěli při této akci. V pátek 7. prosince proběhla v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě slavnostní mše pro Stonožku. Katedrála byla do posledního místečka zaplněna dětmi, jejich rodiči, stonožkovými učiteli a řadou významných osobností, které se Stonožkou aktivně spolupracují. Paní Běla Gran Jensen připomenula letošní akce a aktivity hnutí „Na vlastních nohou“. Ocenila jedenáct dětí, které byly úspěšné ve výtvarné soutěži „Svatovítské varhany“. Před všemi přítomnými si ocenění převzala také žákyně 2. B naší školy Viktoria Machatá. Ocenění převzala z rukou Jeho Eminence Dominika kardinála Duky a paní Běly Gran Jensen. Viktorce upřímně blahopřejeme.

Alžběta Hronová, žákyně 4. A,získala 2. místo v 10. ročníku literární a výtvarné soutěže Pardubické střípky na téma Hrdinové hodní následování.

Dne 6. prosince proběhl 27. ročník Mikulášského turnaje v basketbale chlapců na ZŠ Studánka.  Ve dvou skupinách se utkalo celkem devět pardubických základních škol. Naši školu reprezentoval Zdeněk Duna, Ladislav Kováč, Jiří Brož, Vojtěch Kováč, Jan Bulis, Jáchym Sopoušek, Jaroslav Kubeš, Vladislav Pecina, Adam Fiala, Ondřej Vrba, Erik Skála. Chlapci se snažili, i když chybičky v přesných přihrávkách a střelbě se vloudily. Velice povedený a vyrovnaný byl zápas se ZŠ Polabiny I. Ve skupině B jsme se umístili na 4. místě.

LISTOPAD 2018

Dne 29. listopadu jsme se zúčastnili turnaje základních škol 6. – 7. ročníků ve florbalu. Akce se konala v nafukovací sportovní hale na Dukle. Této soutěže se účastnilo 19 základních škol. Školu reprezentoval Andrej Novák, Maxim Netolický, David Horák, Jindřich Klíma, Lukáš Dašek, Marek Koblížek, Filip Ondráček, David Bartůněk, Luboš Hátle a Jakub Jezdinský. Ve skupině jsme se utkali se ZŠ Staňkova, ZŠ Resslova a ZŠ Polabiny III. Naši chlapci jednou prohráli a dvakrát remizovali, vytvářeli si pěkné šance, škoda, že jich více neproměnili. Z naší skupiny jsme nepostoupili, ale odcházeli jsme s dobrým pocitem ze hry.

I tento rok jsme v měsíci listopadu vyrazili na každoroční florbalový turnaj 8. a 9. tříd pořádaný pro většinu pardubických základních škol. Do bojů jsme vyrazili s jedenácti hráči. Los turnaje nám do skupiny přihrál soupeře ze Základní školy Závodu míru, Polabiny I. a ze Spořilova. Systém turnaje do dalších bojů poslal pouze vítěze skupin. Jediná prohra ve skupině nám šanci na kýžený postup překazila. Na turnaji jsme tedy obsadili druhé nepostupové místo. Reprezentovali nás Bažant Jiroušek, Koudelka, Štetka, Vašíček, Tvrdík, Burda, Formánek, Matýs, Vojtěch, Machura, Jakubec.

Na tradiční futsalový turnaj do Moravan přijelo celkem deset našich hráčů, kteří se dostavili s respektem a pokorou k soupeřům. Do turnaje bylo nahlášeno celkově šest týmů. Náš první soupeř, domácí mužstvo z Moravan, předváděl velmi kompaktní a účinnou hru. Konečný výsledek 1:1 byl příjemným startem do turnaje. Druhým soupeřem, podstatně důležitějším pro konečný postup, bylo mužstvo ze základní školy Dubina. Tento zápas byl nejvíc vypjatý a kluci podali neuvěřitelně bojovný výkon. Tým složený z několika hokejistů hrál srdcem a s touhou po vítězství. Zápas jsme zvládli takticky a odehráli jsme ho tak, jak jsme si řekli před zápasem. Výsledek 2:1 pro nás znamenal postup z druhého místa. V semifinále turnaje jsme narazili na hlavního favorita soupeře, a to ZŠ Ohrazenice, která má tým vždy složený pouze z profesionálních fotbalistů. Minutu po začátku zápasu jsme potrestali zřejmě jedinou chybu soupeře a dostali se tak do vedení 1:0. Vojta Pozdník nekompromisní střelou k tyči poslal náš tým do překvapivého vedení. Zbytek zápasu jsme byli pod obrovským tlakem a náš brankář Marek Bažant skvělými zákroky odrážel jednu nebezpečnou šanci za druhou. Celých 15 minut jsme jeli na sto procent a konečný výsledek 1:0 byl zaslouženou odměnou. Ve finále jsme se potkali se ZŠ Staňkova, kde jsme byli aktivnějším a lepším týmem, dokonce po gólu Davida Votavy jsme dlouho vedli, nicméně jedna chybička ke konci uzavřela základní hrací dobu s výsledkem 1:1. Rozhodovaly penalty, v kterých jsme dali o branku méně a rozloučili se s turnajem krásným a vydřeným stříbrným místem

Dne 14. listopadu se náš tým „Veverky“ zúčastnil Poháru základních škol  Čeps cup. Toto okresní kolo ve florbalu se konalo v Jablotronareně Pardubice. Naši školu reprezentoval Hynek Müller, Jakub Moravec, Vladislav Včelák, Patrik Derka, Daniel Martínek, Tomáš Novosad, Jacob Mandel, Petr Vojíř, Václav Kocourek, Vilém Červinka, Matěj Sigl, Patrik Jaroš.  Naši hoši se postupně rozehrávali.  První dva zápasy, i přes řadu gólových šancí, neobrátili ve vítězství.  Třetím vyhraným zápasem se tým emočně nabudil. Čtvrtý zápas se ZŠ Dubina byl velice povedený, kombinace chlapcům vycházely a pěti góly zápas vyhráli.  Škoda, že postup ze skupiny se nepovedl. Výkonem, který hoši předvedli v posledním zápase, měli na vítězství.

ZÁŘÍ 2018

Soutěž O nejrychlejšího chlapce a dívku Pardubic na 60 m se konala 20. září 2018 za slunečného, teplého počasí na Městském atletickém stadionu na Dukle v Pardubicích. Naši školu reprezentovalo ve sprintu na 60 m a štafetovém běhu 4 x 60 m  21 chlapců a 19 dívek. Z rozběhů postupovalo do semifinále 14 nejrychlejších dívek  a 14 nejrychlejších chlapců. To se povedlo osmi našim chlapcům, Marku Koblížkovi, Filipu Ondráčkovi, Michalu Andrlemu, Jiřímu Brožovi, Martinu Nerudovi, Jiřímu Müllerovi, Eliáši Višňovskému, Jaroslavu Kubešovi a dvěma dívkám, Adéle Haškové a  Elišce Musílkové. Do finále se probojovala děvčata. Adéla Hašková ze 6. A si doběhla pro krásné sedmé místo a Eliška Musílková z 9. C vybojovala bronzovou medaili. Dívkám patří velká gratulace. Ve štafetách se vedlo nejlépe chlapcům ročníku 2005. David Horák, Jirka Brož, Martin Neruda a Jirka Müller získali nádherné 2. místo. Soutěže se zúčastnilo celkem 16 škol, naše škola obsadila 13. místo. Všem patří dík za bojovnost a nasazení v závodě.

SRPEN 2018

 • Žákyně Eliška Richterová dosáhla během prázdnin vynikajících úspěchů v jachtingu. Tím největším úspěchem je titul Mistr České republiky v jachtingu. V mezinárodním pohárovém závodu v Německu obsadila její posádka 2. místo. Na Mistrovství Evropy ve Velké Británii, kam byla nominována Českým svazem jachtingu, vybojovala 37. místo. Stejně úspěšný je i její bratr Jan Richter, který na Mistrovství České republiky vybojoval 2. místo v bodové shodě se svou sestrou. V Mezinárodním pohárovém závodu v Německu obsadila jeho posádka 1. místo, na Mistrovství Evropy ve Velké Británii 25. místo ve stříbrné nominační skupině. Oběma sourozencům blahopřejeme.

ČERVEN 2018

 • Naši žáci během dubna otestovali své znalosti z matematiky v Pythagoriádě. Ve školním kole bylo devět úspěšných řešitelů a do okresního kola bylo nominováno pět žáků: Barbora Hronová, Adéla Hašková, Eliška Nová, Lukáš Dašek a Jan Pecina. Gratulujeme Báře za vynikající 2. místo a děkujeme všem za úspěšnou reprezentaci školy.

KVĚTEN 2018

 • Naši žáci se pravidelně zúčastňují literární soutěže O pardubický pramínek. Letos to bylo 20 žáků, kteří se velmi dobře vypořádali s tématem Výlet do minulosti. Někteří velice úspěšně v této soutěži reprezentovali naši školu. Alžběta a Barbora Hronovy obsadily v kategorii nejmladších žáků první místa. Kryštof Fikejz získal v kategorii osmých a devátých tříd čestné uznání. Děkujeme za perfektní reprezentaci školy.

DUBEN 2018

 • Žák Vojtěch Ouřecký z 6. B získal 1. místo v okresním a krajském kole a následně 1. místo v mezinárodní interpretační soutěži ve hře na dechové žesťové nástroje a titul laureáta (diplom). 

BŘEZEN 2018

 • Anna Wasserbauerová dosáhla skvělého úspěchu v zeměpisné olympiádě. V krajském kole, které se konalo 28. března, prokázala výborné znalosti a obsadila vynikající třetí místo. Děkujeme za reprezentaci školy.
 • Dne 6. března 2018 se uskutečnilo v DDM Štolbova ulice v Pardubicích krajské kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Mezi mnoha účastníky z Pardubického kraje obsadila Denisa Nováková z 9. A krásné 2. místo. Do ústředního kola této soutěže postupuje jako náhradnice. Stejně jako v okresním kole začínali soutěžící poslechem, který byl o mnoho těžší než v kole předchozím. Poté následovala konverzace s porotou, v níž seděli i rodilí mluvčí. Vše probíhalo formou rozhovoru ve dvojicích. Porota byla příjemná, snažila se soutěžícím pomoci, aby se v úvodu vypořádali s trémou. V další části se museli všichni představit, následoval opět dialog s porotou, která posuzovala jazykovou vybavenost a porozumění rodilému mluvčímu. Nechyběl ani popis obrázku, který je zaměřen na situace každodenního života. Na vyhlášení výsledků si všichni museli ještě nějakou dobu počkat. Porota neměla jednoduchý úkol, ale nakonec se jednomyslně shodla na závěrečném pořadí, které udělalo Denise velkou radost. Naše žákyně tak získala mnoho cenných zkušeností do dalších let. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

ÚNOR 2018

 • Během února proběhla v naší škole zeměpisná olympiáda. Zúčastnili jí se žáci 6. až 9. ročníků. Zadání olympiády tvořily nejen teoretické znalosti a práce s mapou, ale také byla potřeba prokázat znalost souvislostí a vzájemného propojení více oborů. Do okresního kola se probojovali tři nejlepší. A že patří mezi nejlepší, dokazuje jejich skvělé umístění v okresním finále: Anna Wasserbauerová – 1. místo, Andriy Tyasko -  5. místo a Filip Brož – 3. místo. Anna Wasserbauerová postupuje do krajského kola, které se uskuteční 28. 3. 2018. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
 • Dne 7. února 2018 se zúčastnila Denisa Nováková z 9. A okresního kola konverzační soutěže v německém jazyce v DDM ve Štolbově ulici v Pardubicích. Mezi účastníky z okresu Pardubice obsadila v náročné jazykové soutěži vynikající 2. místo a zároveň si tím zajistila postup do kola krajského, které se bude konat začátkem března. Úspěch je o to větší, že si zde porovnávají své vědomosti i žáci z jazykové školy. Soutěž se skládala ze tří částí, z poslechu rodilého mluvčího s porozuměním a následným splněním zadaných úkolů, konverzace se členy odborné poroty a řešení jazykové situace na základě obrázku. Děkujeme Denise za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.
 • Barbora Hronová se zúčastnila v lednu 2018 okresního kola matematické olympiády na ZŠ Josefa Ressla v Pardubicích. Za vynikající řešení všech úloh získala od odborné poroty čestné uznání. Děkujeme Barboře za vzornou reprezentaci školy a přejeme ještě hodně takových úspěchů v matematických soutěžích.

LISTOPAD 2017

 • Dne 27. listopadu se v areálu Pražského hradu konalo finále Logické olympiády Mensy ČR. V kategorii A, v níž  soutěžili  žáci 1. stupně, se Barbora Hronová z 5. A umístila na 2. místě z 66 dětí z celé republiky. Je to úžasný úspěch, Báře gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.
 • Žák Matyáš Jelínek (9.A) se svojí taneční partnerkou Emmou Nezvedovou si v polovině listopadu vytančili ve standardních tancích v kategorii Junior II postup do vyšší taneční třídy B. V tanečních soutěžích obsadili celkem sedmkrát první místo. Příštím rokem je čeká reprezentace na hrách VIII. Zimní olympiády dětí a mládeže za Pardubický kraj v tancích standardních i v latinsko-amerických v kategoriích Junior II třída B. Dále se za úspěchy na tanečních ligách nominovali na mistrovství ČR 2018 v latinsko-amerických tancích. 
 • V listopadu 2017 se umístila naše žákyně Barbora Hronová v krajském kole Logické olympiády pořádané Mensou ČR na prvním místě v konkurenci 44 žáků. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
 • Dne 1. listopadu ocenil Magistrát města Pardubice nejlepší žáky pardubických základních škol. Byli mezi nimi i žáci naší školy. Adéla Hašková a Vojtěch Ouřecký byli odměněni za vítězství s žesťovou harmonií Trumpet Tune v celostátní soutěži mladých talentů Zlatý oříšek, Anna Palmeová za třetí místo v téže soutěži, Ema Kašparová za třetí místa v mezinárodních akordeonových soutěžích. Barbora Hronová byla oceněna za první místo v literární soutěži O pardubický pramínek a za třetí místo v krajském kole logické olympiády, Viola Vlachová získala odměnu za úspěšný výtvarný projekt „Skrývání a odkrývání“.

SRPEN 2017

 • Eliška Richterová (8.B) a její bratr Jan Richter (5.A) závodí na juniorských dvouposádkových plachetnicích lodní třídy RS Feva. Honza získal 3. místo v bronzové výkonnostní skupině na Mistrovství světa lodní třídy RS Feva v Holandsku v Medembliku. Eliška se stala vícemistryní republiky v kategorii dívčích posádek na Mistrovství České republiky 2017 v Černé v Pošumaví a zároveň získala 2. místo na Mezinárodním mistrovství České republiky tamtéž. Gratulujeme!

ČERVEN 2017

 • V soutěži O nejlepší časopis roku 2017 obsadil náš školní časopis Brve Times 2. místo v Pardubickém kraji a postupuje do celostátního kola. Děkujeme všem přispěvovatelům za články a připomínky a moc se těšíme na další spolupráci. 

KVĚTEN 2017

 • První cena „Ď“ byla udělena v Národním divadle v Praze v roce 2001. Jde o českou cenu, která je udělována mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. Jde o poděkování všem lidem, kteří bez nároků na odměnu pomáhají tam, kde je to potřebné. Poprvé jsem o uvedené ceně slyšel asi před šesti lety. Na cenu byla navržena zakladatelka hnutí Na vlastních nohou „Stonožka“ paní Běla Gran Jensen. Hned byla vybrána celostátním kolegiem pro udělení hlavní ceny. Od následujícího roku se paní Běla stala členem celostátního kolegia. Navrhuje a vybírá za Stonožku ze základních škol držitele ceny „Ď“. Letos se konal 17. ročník celostátního kola na Nové Scéně Národního divadla v Praze pod záštitou ministra kultury Mgr. Daniela Hermana. Výjimečnou atmosféru slavnostního předání cen vytvořili pozvaní nominující, nominovaní, členové Kolegií a další hosté. Letošní rok přinesl 320 nominací. Základní škola Bratranců Veverkových získala přímou nominaci do celostátního kola, kterou navrhuje některý člen republikového kolegia. Paní Běla Gran Jensen navrhla přímo dvaadvacet škol z celé ČR. V této výjimečné společnosti se ocitla i naše základní škola. Velké poděkování a pochvala patří všem dětem a jejich pedagogům, kteří pracují pro Stonožku a pomáhají. Nepřevzali jsme sice hlavní cenu, ale především nás těší, že pomáháme dětem a lidem, kteří se ocitli ve svízelných situacích. Velké „Ď“ všem.
 • Stali jsme se mistry České republiky v hokejbalu! Finálové republikové kolo pro nejstarší kategorii 8. a 9. tříd bylo na programu 24. května 2017 v Praze na Palmovce. Ve skupině si náš tým počínal tradičně skvěle, nepoznal porážku a výše uvedené týmy všechny porazil. K týmu se připojil Ján Lašák, který nedávno doléčil zánět slepého střeva a byl velkou oporou týmu. Vyřazovací boje nám přiřkli už známého nepříjemného soupeře – Choceň. V semifinále jsme si s ní poradili 1:0, kdy gól vstřelil právě Lašák. Postup do finále byl tady a v něm na nás čekal tvrdý a skvěle hrající Hradec Králové. Ve finále jsme vyhráli po nájezdech 3:2. Pro školu a pro kluky je to obrovský úspěch a zároveň krásné rozloučení se základní školou. „Hooooši děkujem“. Sestava: Batěk (GK), Svoboda A., Kaštánek, Kraus, Hrdlička, Hledík, Zeman, Trejbal, Votava, Obr, Kazda, Nedelka, Lašák.
 • Žákyně 4. A Barbora Hronová zvítězila v 1. kategorii literární soutěže O pardubický pramínek (soutěže se účastnilo 51 škol z celé republiky) a obsadila krásné třetí místo v okresním kole pythagoriády pro 5. ročník. Vzhledem ke shodě bodů s dvěma dalšími soutěžícími rozhodoval věk a jelikož je Bára teprve čtvrťák, získala třetí místo ona. V obou akcích soutěžila pod hlavičkou školy. Poděkování patří také paní učitelce Janků, která pro ni podobné akce vyhledává. Gratulujeme!

DUBEN 2017

 • Jsme mistři republiky v Kin-ballu! 26. dubna 2017 jsme se s naším reprezentačním Kin - ballovým družstvem zúčastnili Mistrovství České republiky v Praze. Družstvo Veverek náleželo do kategorie 6. a 7. tříd základních škol. Kromě základních škol se turnaje účastnily i kluby. Konkurence byla veliká a družstva velice vyrovnaná. Všechny periody jsme museli být ve střehu a nepolevit ani na chvíli. Po urputném boji jsme nakonec zvítězili a odvezli si domů mistrovský pohár. V poslední periodě jsme za stavu 12:12 rozhodli vítězným bodem. Členové družstva: Adam Ševčík, Maruška Zozuláková, Karolína Mišková, Nelly Žďárská, Denisa Farkašová, Vojta Vašíček, Ondra Mazuch a Daniel Bartůněk
 • Konec dubna vždy patří hokejbalu a Veverky se těší z postupu do krajského kola. I letos nejstarší ročníky vyrazily na okresní kolo, které se tradičně odehrálo na hřišti ve Svítkově. Tým Veverek, složený převážně ze žáků 9. tříd, přijel dobře a bojovně naladěn. Postupně jsme se utkali s týmy ZŠ Polabiny 2, domácí ZŠ Svítkov, ZŠ Ohrazenice a ZŠ Resslova. Náš tým složený z kovaných hokejistů prošel základní skupinou pouze s jednou porážkou, a to s domácím týmem ze Svítkova. V semifinále jsme sehráli naše nejlepší utkání a vysoko porazili „Resslovku“. V oboustranně vyhroceném a tvrdém finále jsme nakonec porazili domácí baštu Svítkov Stars na nájezdy 3:1. Celkově jsme obsadili první místo a jako jediní postupujeme do krajského finále, které bude 17. května, a místem bojů bude známé hokejbalové městečko Letohrad. 
 • Volejbal patří v současné době k nejúspěšnějším sportům na naší škole. Chlapci z 9.B  M. Hofmann, J. Hu, V. Musílek, J. Neruda, M. Svoboda a H. Havel z 9.A ještě za pomoci K. Havla ze 7.B vybojovali včera 20.4.2017 v krajském kole Olympiády základních škol Pardubického kraje v Chocni 3. místo. Volejbalisté ostatních škol byli velmi silnými soupeři a naši chlapci tentokrát museli bojovat o každý míč. Hráči z týmů, kteří obsadili v celkovém pořadí 1. a 2. místo, měli nakonec vzhledem ke svému působení i ve vyšších soutěžích na hřišti převahu. I přesto naše družstvo předvedlo velmi dobrý sportovní výkon, bojovného ducha a odhodlání poprat se o každý bod. Únava z náročného turnaje opadla ve chvíli, kdy si chlapci pověsili na krk bronzové medaile a energii doplnili sladkou odměnou. Svým výkonem rozšířili sbírků triumfů naší školy a zároveň se postarali o úspěšnou prezentaci jejího jména, za což jim rovněž patří poděkování.
 • Dne 12. dubna jsme se zúčastnili okresního kola základních škol v hokejbale v kategoriích 1. - 3. třída a 4. - 5. třída. Akce se konala na hřišti ZŠ Polabiny 1 za deštivého počasí. Tým 1. - 3. tříd (Netušil, Kučera, Blažek, Kačírek, Korec, Martínek) si vedl velice dobře, vyhrál všechny zápasy až na družstvo ZŠ Závodu míru. Celkově obsadil krásné 2. místo. Tým 4. - 5. tříd (Flégr, Mandys, Kaštánek, Štach, Macák, Bahenský, Růžička) nedovolil soupeřům výhru až na domácí hráče ZŠ Polabiny 1. Zde emoce pracovaly. Výsledkem bylo první místo, pohár a postup do krajského kola, které se koná v květnu v Letohradu. Velké poděkování patří všem zúčastněným, hráčům za bojovnost, kterou neodradilo nepříznivé počasí, trenéru Bažantovi za profesionální vedení a obětavým rodičům za pomoc s odvozem věcí a za povzbuzování.
 • V úterý 11. dubna jsme se s výběrem žáků 6. tříd zúčastnili turnaje ve vybíjené v ZŠ Pardubice - Dubina. Navzdory velké zimě a větru, který značně komplikoval hru, bojovali kluci ze všech sil. I přes velkou snahu nakonec skončili čtvrtí v naší skupině a do semifinále se již neprobojovali. Ale i tak všem moc děkueme za reprezentaci naší školy a přeji mnoho dalších sportovních úspěchů.
 • Čtvrtek 6. dubna 2017 je úspěšným datem pro volejbalový tým deváťáků s K. Havlem ze 7. B,  který opakovaně obsadil 1. místo. Po vítězství na Vánočním turnaji na Gymnáziu v Holicích tentokrát naši chlapci nenašli přemožitele v okresním kole Olympiády mládeže Pardubického kraje v Přelouči. Ve skupině A nedali svým soupeřům žádnou šanci a jednoznačně postoupili do finálového souboje z 1. místa. O pohár pro vítěze však tentokrát museli opravdu zabojovat. Chlapci ze ZŠ Polabiny III, kteří vyhráli druhou skupinu,  jim byli po celou dobu vyrovnaným soupeřem. V závěru obou setů se však projevila větší sehranost našeho týmu. Odměnou za 1. místo mezi 8 zúčastněnými školami je nejen krásný pohár s diplomem, ale i postup do krajského kola této soutěže. Všem hráčům děkujeme za velmi pěknou reprezentaci školy, sportovní chování a kamarádský přístup k ostatním účastníkům turnaje. Do krajského kola přejeme hodně vyhraných míčů, týmového ducha a hlavně zisk trofeje nejcennější.

BŘEZEN 2017

 • Naše žákyně Amélie Emma Ceplová ze třídy 2. A navázala na úspěchy z předchozích sezón a v té letošní dosáhla na celkové 3.místo v žebříčku Českého poháru 2017, nejvyšší krasobruslařské soutěže na národní úrovni. Gratulujeme!

ÚNOR 2017

 • Během února proběhla v naší škole zeměpisná olympiáda. Zúčastnili jí se žáci 6. až 9. ročníků. Všichni museli prokázat nejen teoretické znalosti ze zeměpisu ale zvládnout i práci s mapou, což bylo oříškem pro nejednoho z nich. I když se všichni velice snažili, do okresního kola se probojovali jen ti nejlepší. A že jsou to opravdoví machři, dokazuje jejich skvělé umístění v okresním finále: Filip Brož, 7.A – 3. místo, Matyáš Svoboda, 9.B - 3. místo a Ondřej Votke, 6.B - 14. místo.

LEDEN 2017

 • Již 26 let existuje Hnutí na vlastních nohou, kterému informovaní říkají Stonožka. Již 26 let pomáhají děti a učitelé. Především dětem a školákům všude tam, kde je to nutné. V Kosovu, na Balkáně, v Iráku, v Africe… Doma v nemocnicích na dětských odděleních při nákupu drahých přístrojů. Školám, které byly poškozeny nebo zničeny povodněmi. V loňském roce se spojila Stonožka, Fakultní nemocnice v Plzni a Západočeská univerzita v Plzni. Společně vyhlásili celorepublikovou výtvarnou soutěž „Věda, která léčí.“ Celkem se v soutěži sešlo 1621 výtvarných prací z 63 škol. Nejlepší práce byly vydraženy a získané finanční prostředky budou použity na výzkum Crohnovy choroby, kterou trpí v současnosti čím dál tím více dětí. Malí a mladí výtvarníci touto cestou získali celkem 500.000,-Kč. Velmi potěšitelné je, že mezi oceněnými jsou také žáci ze 4. B naší školy. Jsou to: Filip Červ, Rostislav Flégr, Natálie Motyčková, Alessandro Shamshom, Jaroslav Štach, a Martin Tancoš. Především těmto dětem, ale i dalším ze 4. A a 4. B, kteří se výtvarné soutěže zúčastnily, patří veliké poděkování. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

PROSINEC 2016

 • Adéla Hašková a Vojtěch Ouřecký se dlouhodobě věnují hudbě a jejich úsilí bylo korunováno krásným úspěchem. Zvítězili se svým hudebním souborem Žesťová harmonie Trumpet Tune ve Zlatém oříšku 2016. Velmi si jejich práce ceníme a gratulujeme.
 • V posledním adventním týdnu roku 2016 byla naše škola velmi úspěšná na sportovním poli. Chlapci 9. tříd ve složení Michael Hofmann, Yunwei Hu, Vojtěch Musílek, Matyáš Svoboda, Hynek Havel a Kryštof Havel ze 7.B se zúčastnili tradičního Vánočního turnaje v odbíjené na Gymnáziu v Holicích. Před dvěma lety se jako nejmladší poprvé zúčastnili této sportovní akce. I když se snažili doběhnout a vybrat káždý míč, přesto tehdy ještě neuspěli. Všechny však jejich výkon ohromil a mluvili o nich jako o budoucích vítězích tohoto turnaje. A letos se to povedlo! Svým soupeřům nedali šanci a jednoznačně je přehráli ve všech volejbalových činnostech. Stupínek nejvyšší byl pro ně zaslouženou odměnou. Svými sportovními dovednostmí, ale i kamarádským chováním opět mile překvapili.

LISTOPAD 2016

 • V úterý 15. listopadu  naše škola zavítala do nedalekých Moravan, kde sehrála okresní kolo ve futsalu. Do turnaje se přihlásily 4 týmy, ZŠ Přelouč, ZŠ Ohrazenice, ZŠ Staňkova Pardubice a naše škola. Žáci sehráli celkově tři zápasy, ve kterých prohráli pouze jednou, a to s fotbalovou baštou „Ohárnou“, kde celých 20 minut bránili. Soupeř převyšoval naše žáky i ostatní týmy rozdílem třídy.  Ve zbylých zápasech byli naši sportovci lépe připravení, koordinovaní a „fotbalovější“ a soupeře z Přelouče i ZŠ Staňkovu přehráli 3:1. Celkově naše škola obsadila velice kvalitní druhé místo. 
 • Žákyně Ema Kašparová ze IV.A získala ocenění Mezinárodní akordeonová soutěž Ostrava 2016 – 3. místo, Okresní kolo soutěže žáků ZUŠ ve hře na akordeon – 1. místo a absolutní vítěz (napříč věkovými kategoriemi), Krajské kolo soutěže žáků ZUŠ ve hře na akordeon – 1. místo, Ústřední kolo soutěže žáků ZUŠ ve hře na akordeon – 1. místo, Mezinárodní akordeonová soutěž Drahičin Bělorusko – čestné uznání (4. místo), Mezinárodní unie koncertních akordeonistů - Intertalent Bratislava 2015 – 1. místo. Gratulujeme!
 • Žákyně  Adéla Hašková vyhrála 1. místo v ústředním kole komorních her na trubku. Za své úspěchy byly obě žákyně oceněny městem a obdržely Pamětní list města Pardubic při příležitosti setkání nejúspěšních žáků. Gratulujeme!
 • Žákyně Barbora Hronová ze 4.A obsadila 4.11. v krajském kole Logické olympiády v kategorii A (2.-5. ročník) 3. místo a postoupila do celostátního finále na Pražském hradě. Velice gratulujeme a přejeme další úspěch v celostátním kole! 

ŘÍJEN 2016

 • Dne 5. října 2016 se náš tým 29 žáků a žákyň vydal na maratonskou trať spolu s pěti školami z Pardubic a Hradce Králové. Šlo o celosvětovou akci, kdy třináctileté děti zdolávají štafetovým způsobem po 200 m trať 42 195 m. Prvních 195 metrů rozeběhli učitelé jednotlivých škol.  Všichni účastníci na vlastní kůži otestovali fyzické i psychické síly. Bojovali s deštěm, větrem, jen občas se podívalo slunce.  Náš tým zaběhl maratonskou trať v čase 2 hodiny 23 minut a 20 sekund. Závodníci si vyběhali nejen dobrý pocit ze svého výkonu, ale i pohár, medaile, dresy a finanční částku 6 000,- Kč na nákup sportovních pomůcek.
 • V úterý 18. října se naši žáci zúčastnili tradičního podzimního turnaje v malé kopané, pořádaném na umělé trávě na Hůrkách v Pardubicích. Sešlo se zde celkem 11 týmů z Pardubic a nedalekého okolí, které byly vylosovány do dvou skupin. Tým poskládaný ze žáků z 6. až 9. tříd si počínal „mazácky“. Ze 4 zápasů ze skupiny pouze jednou utrpěl porážku, jinak v ostatních zápasech soupeře s velkým přehledem přehrával a vítězil. Celkově náš tým obsadil 1. místo ve skupině a do vyřazovacích bojů nám direktoriát turnaje poslal mančaft ze základní školy Štefánikova, který ve druhé skupině skončil na poslední postupové pozici, tedy na 4. místě. Zápas po základní hrací době skončil 1:1. V tomto zápase jsme byli lepším celkem, jen jsme nedokázali proměnit spoustu „tutovek“. Soupeř nastupoval do pokutových kopů s výhodou výškově vyspělejšího týmu a tuto výhodu dokázal beze zbytku využít. Zápas jsme celkově prohráli až na penalty a s turnajem se rozloučili.
 • Členové redakční rady našeho školního časopisu BrVe Times, jeho pravidelní přispěvovatelé, chlapci 7. A podnikli 5. října výlet do Chrudimi, kde převzali diplom za 3. místo v soutěži o Nejlepší školní časopis roku 2016. V chrudimském městském kině, v němž se vyhlašování konalo, si prohlédli konkurenční časopisy a zjistili, že náš časopis se jim líbí nejvíce. Děkujeme všem aktivním přispěvatelům, kteří se na pěkném umístění podíleli.  

ZÁŘÍ 2016

 • V září 2016 se naše škola zúčastnila tradiční soutěže ve sprintu, která v letošním roce proběhla na hřišti Sokol Pardubice I. Výběr čtyřiceti žáků naší školy vybojoval mezi dvaceti základními školami velmi pěkné 9. místo. Z rozběhů postoupili do semifinále Eliška Musílková, Veronika Včelišová, Daniel Balda, Fabricio Novák, Jakub Vojtěch, Artem Shtets a Tomáš Zeman. Z dívek se nejlépe vedlo Veronice Včelišové, která se probojovala do finále a obsadila 4. místo. Za chlapce bojoval ve finálovém běhu Tomáš Zeman a výborným časem získal 2. místo.

ČERVEN 2016

 • V červnu byla vyhlášna vítězkou soutěže kategorie Mladý talent - žáci 1. - 4. třídy registrovaní ve sportovním svazu pořádaného v rámci soutěže Talent roku 2016 žákyně třídy 1.A Amélie Emma Ceplová. Tohoto úspěchu dosáhla v krasobruslení. Gratulujeme! 
 • Třídy 3. A a 3. B se letos zúčastnily Matematického klokana. Barbora Hronová z 3. A se umístila na 2. místě za celý Pardubický kraj! Srdečně gratulujeme.

KVĚTEN 2016

 • Tříměsíční intenzivní přípravu zúročila handicapovaná sportovkyně z naší školy Marcela Čermáková prvním místem na Turnaji Belasého Motýľa v boccie, který se uskutečnil v sobotu 14. 5. 2016 v Bratislavě. Marcela Čermáková se věnuje boccie (halová úprava pétanque pro vozíčkáře s koženými míčky) již několik let. Na začátku tohoto roku byla nominována do širšího reprezentačního výběru, časem by se mohla dostat i na paralympijské hry. příloha 1, příloha 2
 • Pravidelně se žáci naší školy zúčastňují literární soutěže O pardubický pramínek. Letos to bylo 18 žáků, kteří se velmi dobře vypořádali s tématem Cesta daleká. Čestné uznání v kategorii 8. a 9. tříd získala Ester Hrubá z 8. B, které děkujeme za velmi dobrou reprezentaci školy.
 • 18. května se završila dlouhá cesta. Ve Světlé nad Sázavou se odehrálo republikové finále v hokejbale (kategorie 4. - 5. tříd). Naši hoši bravurně zvládli začátek turnaje. Tým Dobrušky a Vimperka s velkým náskokem porazili. Klíčové bylo utkání s týmem Rakovníka. Po neuváženém zákroku - faulu 8 s před koncem utkání při jednobrankovém vedení následovalo trestné střílení, které bylo proměněno a skóre tak bylo srovnáno. Náš tým po nájezdech prohrál. Další utkání: tým Litvínova byl lepší než my. Pokračoval boj o třetí místo. Hoši vytvořili nespočet šancí, ovšem neproměněné příležitosti nám určily 4. místo. Turnaj byl plný dramatických momentů a emocí. Hráči kategorie 4. - 5. tříd je jedinou naší kategorií, která se  v letošním ročníku probojovala až do kola nejvyššího. V republikovém finále bojovali: Erik Macák, David Hemský, Vláďa Pecina, Tom Panchártek, František Formánek, Adam Korec, Dan Bárta, Petr Procházka, Tom Kaštánek, Vojta Růžička, Viktor Brchel.  Hoši děkujeme za výkony a vaše nasazení, byly to pěkné hokejbalové chvíle. Těšme se na hru v nadcházejícím roce. 

DUBEN 2016

 • V pátek 29. 4. 2016 proběhlo v Krajské knihovně v Pardubicích slavnostní vyhlášení literární a výtvarné soutěže: Kde končí svět 2015 na téma Jak to bylo s králem? Žáci 3.A  významně uspěli, obsadili první tři místa. První se umístila Adéla Hašková, druhá Barbora Hronová a třetí místo obsadila Eliška Nová. Adéla Hašková byla pozvána do Nové Paky na oslavu a program připravený pro výherce.
 • Dne 12. dubna 2016 se uskutečnil turnaj v hokejbale v kategorii 1. - 3. tříd a 4. - 5. tříd. Akce se  konala na venkovním hřišti ZŠ Polabiny I. Kategorii 1. - 3. tříd reprezentovali za naši školu Erik Macák Jaroslav Štach, Miroslav Kadlec, Rostislav Flégr, Tomáš  Kaštánek,  Lukáš  Mandys a  Alexandr Bahenský. Chlapci hráli celý turnaj s obrovským nasazením, získali diplom za 2. místo. Hráči kategorie 4. - 5. tříd hráli s přehledem celý turnaj, ani jeden zápas neprohráli. O 1. místo a postup do krajského kola, které se koná 12. května ve Svitavách, se postarali Vojtěch Růžička, Viktor Brchel, Daniel Balda, Tomáš Panchártek, František Formánek, Adam Korec, Lukáš Matěcha, David Hemský a Vladislav Pecina.  

ÚNOR 2016

 • Žákyně osmé třídy Veronika Svobodová přivezla dvě zlaté medaile z otevřeného mistrovství Slovenska v kickboxu, které se konalo ve dnech 19. - 21. 2. v Bánské Bystrici. Veronika startovala ve dvou kategoriích - lighcontact a kicklight ve váhové kategorii do 46.
 • Skvělý úspěch žákyně 9. A! Klára Römerová vyhrála okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Postupuje do krajského kola. Děkujeme Klárce za vynikající reprezentaci školy!
 • Dne 3. února 2016 naše škola uspořádala okresní kolo turnaje dívek v basketbale O pohár bratranců Veverkových. Soupeřilo mezi sebou sedm týmů. V napínavých soubojích vybojovaly dívky 2. místo. Děvčata pro naši školu získala pohár, diplom i postup do dalšího kola. Velký dík patří Báře Jezdinské, Tereze Pavlíčkové, Kristýně Beranové, Adéle Faitové a Denise Kadaňkové.

LEDEN 2016

 • Dne 27. ledna 2016 se na naší škole uskutečnil krajský přebor turnaje v kin-ballu O pohár bratranců Veverkových, a to pod záštitou náměstka primátora, který soutěž osobně zahájil. Soupeřilo se ve dvou kategoriích. V kategorii 8. – 9. tříd se umístila naše škola na 4. místě. V kategorii  6. – 7. tříd obsadil tým ve složení Marie Zozuláková, Denisa Nováková, Patricie Krňoulová, Anna Heřmánková, Viktor Nermuť, Khailid  Albahri a Matyáš Jelínek vynikající 2. místo a získal postup do finálového kola v Praze.

PROSINEC 2015

 • Ve dnech 26. a 27. prosince 2015 se v Tipsport Areně v Pardubicích konal 44. ročník Memoriálnu Jiřího Bartoně. Hokejisté HC Dynamo Pardubice pod vedením trenéra Miroslava Bažanta obsadili v silné konkurenci krásné 4. místo

LISTOPAD 2015

 • Úspěšný časopis! Do finále celorepublikové soutěže o nejlepší školní časopis roku 2015 postoupilo 209 časopisů. Náš školní časopis BrVe Times v těžké konkurenci obsadil úžasné 2. místo. Redakci a všem aktivním přispěvovatelům děkujeme za vynikající spolupráci. 

ZÁŘÍ 2015

 • V září jsme se zúčastnili závodů „Nejrychlejší dívka, chlapec Pardubic 2015“. Žáci naší školy uspěli na výbornou. Mezi nejlepší výkony patří štafeta dívek ve složení Svobodová, Jungvirtová, Jezdinská a Pavlíčková, které obsadily 2. místo.  Velmi dobře si také vedli chlapci, kteří ve štafetě vybojovali 3. místo ve složení Kubíček, Matěcha, Klas a Koffer. V jednotlivcích se nejvíce dařilo Barboře Jezdinské, která skončila celkově na 3. místě. Výborný výsledek vybojovala i Tereza Pavlíčková, která skončila hned za Barborou. V závodu chlapců se na stupně vítězů probojoval Jiří Bucek, který ve své kategorii nejstarších chlapců obsadil 2. místo. Tohoto výborného výsledku dosáhl i s bolavým kolenem. Na pódium se z našich závodníků dostal ještě David Matěcha, který skončil na 3. místě a dovršil tak úspěšný sportovně atletický den. 
 • Žákyně 3.A Adélka Hašková společně se souborem Žesťová harmonie ZUŠ Havlíčkova Pardubice, vybojovala skvělý úspěch! V talentové soutěží Česko Slovensko má talent, úspěšně prošla castingem a celý soubor byl pozván na natáčení semifinálových kol soutěže. Držíme palce!
 • Neuvěřitelné! Třída 8. A, budoucí 9. A, tentokrát především Jakub Adam svou prací Můj oblíbený učitel, opět získala první místo v literární soutěži vyhlašované Školním informačním kanálem a vyhrála za odměnu zážitkový třídenní pobyt v hotelu Helena v lázeňském městě Teplice s návštěvou botanické zahrady, prohlídkou města Krupky, zámku Duchcova, s návštěvou dolu na cínovou rudu a Sklářského sklepa. O adrenalin bude postaráno. 

ČERVEN 2015

 • Marcela Čermáková, žákyně 7. A, se tento rok zúčastnila několika soutěží v boccie určených pro první ligu a reprezentaci. Dosahuje velice dobrých výsledků. V národním turnaji s mezinárodní účastí se umístila na devátém místě, mezi Čechy jako šestá. Nyní má za sebou mezinárodní turnaj ve Vysokých Tatrách. Získala tam v silné konkurenci stříbro. Je to její první medaile svého druhu v tak vysoké soutěži.
 • V sobotu 13. června se zúčastnila Veronika Svobodová, žákyně 7. A, soutěže Czech International Championship 2015 v kickboxu. Turnaj se konal ve Sparta Aréně v Praze a zúčastnilo se jej 560 závadníků ze 60 zemí světa. V disciplíně lightcontact v kategorii starší žákyně do 42 kg obsadila 1. místo, v kategorii mladší žákyně do 42 kg obsadila 3. místo. V disciplíně kicklight v kategorii mladší žákyně do 42 kg 1. místo, v kategorii starší žákyně do 46 kg 1. místo.

KVĚTEN 2015

 • Dne 31. května se zúčastnil náš žák Vojtěch Ouřecký X. mezinárodní interpretační soutěže dechových nástrojů v Brně. Přesto, že na tenor začal hrát teprve před 8 měsíci, obsadil krásné třetí místo. Jeho učitelem v ZUŠ je pan Roman Faltys.
 • Žák 5. B Aleš Balcar se v květnu zúčastnil krajských přeborů žactva v plavání. Plaval několik disciplín. Úspěšný byl v polohovém závodě, obsadil 2. místo, na 100 m motýlek skončil také druhý, na třetím místě se umístil v polohovém závodě na 400 m, který plaval poprvé v životě. Na přeborech získal dále několik čtvrtých míst.
 • Chlapci ze šestých a sedmých tříd se probojovali do republikového finále soutěže Hokejbal proti drogám. Naši školu reprezentovali Mathias Kraus, Oliver Obr, Jakub Votava, Adam Svoboda, Tomáš Zeman, Viktor Kazda, Denis Hrdlička, Jakub Lemberk, Martin Kubíček, Vít Kaštánek. Měli na dosah prvenství. Celý turnaj vážně prožívali, probírali taktiku, přemýšleli nad vylepšením situace, bojovali s plným nasazením do posledních chvil. Patří jim velká gratulace – 2. místo na republikovém kole je výborným výsledkem.  Individuální cenu získal Tomáš Zeman – stal se nejužitečnějším hráčem turnaje.
 • Letošní ročník akce Hokejbal proti drogám byl i pro žáky kategorie 8. a 9. ročníku úspěšný. Kluci prošli sítem oblastních, okresních a krajského kola a postoupili do republikového finále. Místem klání bylo Kladno. Naše skupina byla velice vyrovnaná, což potvrdil průběh utkání. Chlapci postoupili mezi nejlepší čtyři týmy. O postup do finále hráli s Litvínovem. Před koncem zápasu prohrávali 0:1, odvolali brankáře, ale strhnout vítězství na svou stranu se nepodařilo. Hráli o třetí místo, ale ani v tomto zápase, opět s Ústím nad Labem, se nedařilo. Být v České republice čtvrtí za vítězem z Litvínova je velice dobré umístění.
 • Naši hokejisté z 5. A Daniel Burda a Adam Ševčík se v květnu zúčastnili mezinárodního hokejového turnaje Young talents ve francouzském Rouenu. Celý tým vyhrál všechny zápasy a výkon podtrhl brankář Adam Ševčík, který v průběhu turnaje neobdržel ani jednu branku.
 • Žáci 5. B Veronika Fárková, Eliška Musílková, Věra Málková, Kristýna Vlachová a Adam Jiroušek se zúčastnili okresního kola literární soutěže Pardubický pramínek. Tentokrát získali pouze pochvalu, ale už si chystají práce do dalšího ročníku.
 • V květnu chlapci úspěšně bojovali v turnaji škol Hokejbal proti drogám. Družstvo 1. – 3. tříd tvořili M. Netušil, T. Blažek, V. Katzer, O. Renner, M. Kučera, V. Růžička, V. Pilař, T. Smolný a V. Brchel, v týmu 6. – 7. tříd bojovali M. Kraus, O. Obr, J. Votava, A. Svoboda, A. Nedělka, T. Zeman, V. Kazda, V. Pavlíček, D. Hrdlička, M. Kubíček a J. Lemberk. Za 8. – 9. třídy se turnaje zúčastnili J. Bucek, D. Blažej, O. Rohlík, D. Matěcha, D. Secký, F. Koffer, J. Klas, D. Matušek, D. Velínský a J. Kutílek. Všechny týmy postoupily do celorepublikové soutěže.

DUBEN 2015

 • Hejtmanův pohár je soutěž, ve které žáci jednotlivých škol soutěží na „opičí dráze", která má unifikovanou podobu, a prověří všestrannost (disciplíny: běh vpřed, vzad, slalom, střelba na koš, florbalový slalom, kotoul). Pořadatelem je Asociace amatérských sportů České republiky. V rámci tohoto projektu uspořádala asociace tuto soutěž 14. dubna 2015 na naší škole s doprovodným programem, který se týkal bezpečnosti silničního provozu. Akce se zúčastnili žáci třetích a čtvrtých tříd. Nejlépe si vedli, diplom a první ceny získali Barbora Fárková, Lukáš Šťastný, Jana Brandejsová a Erik Skála.
 • Dne 29. dubna 2015 se naše škola zúčastnila okresního kola "Štafetového poháru", který je určen pro žáky 1. stupně základních škol pod patronací mistryně světa v běhu na 800 m Ludmilou Formanovou. Soutěž je založena na běhu, přirozeném pohybu a zároveň posiluje týmového ducha. Družstvo tvoří 16 žáků a žákyň. Soutěží se ve smíšených štafetách 8 x 100 m a 8 x 200 m. Ve štafetě 8 x 100 m ve složení Novák Fabrizio, Miadiková Julie, Macas Matyáš, Navrátilová Michaela, Joudal Filip, Musílková Eliška, Dudková Kristýna, Havel Kryštof jsme získali 3. místo. Celkově se náš tým umístil na 4. místě a postupuje do krajského kola, které se koná 14. května na městském atletickém stadionu v Pardubicích.
 • Vyhráli jsme krajské kolo soutěže o nejlepší časopis, postupujeme do celostátního kola.
 • V hokejbalu v kategorii 1. - 3. tříd dne 13. dubna žáci ve složení Růžička, Brchel, Pilař, Kaštánek, Macák, Štach, Flégr, Smolný bez jediné porážky vybojovali 1. místo a postup do krajského kola. V hokejbalu v kategorii 4. - 5. tříd dne 13. dubna ve složení Burda, Tvrdík, Ševčík, Vojtěch, Brož, Pilař, Bitnar získali  chlapci pohár za 2. místo.
 • Dívky 6. ročníku úspěšně reprezentovaly naši školu ve vybíjené. V pátek 17. 4. 2015 se zúčastnily okrskového kola této soutěže ve Svítkově. Mezi 10 družstvy obsadily 3. místo a postoupily do okresního kola, které se koná 21. 4. 2015 v Moravanech. Jejich cesta za tímto úspěchem však nebyla jednoduchá. Musely porazit silné týmy ZŠ Polabiny a ZŠ Štefánikova, a proto tuto skupinu vyhrály. Ve finálovém souboji však nestačily na ZŠ Závodu míru a ZŠ Benešova. Všechna utkání však byla velmi vyrovnaná.         
 • V úterý 21. 4. 2015 se vybraní žáci naší školy zúčastnili republikového finále v kin-ballu v Praze na Jižním Městě. Družstvo ve složení M. Černá, D. Šejvlová, M. Hadinec, O. Hátle, F. Müller, R. Netolický z 8. B, D. Kadaňková z 8. A  a V. Svobodová ze 7. C nemělo mezi vítěznými týmy krajských kol jednoduchou pozici. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná a při hře na 3 x 7 minut často rozhodovaly i poslední zbytky fyzických sil či zvolená taktika hry v poslední minutě zápasu. Celkové 8. místo není sice velkým úspěchem, ale cennou zkušeností do dalších soutěží této moderní a zajímavé hry.
 • Výběr děvčat ze šestých tříd postoupil z okrskového kola ve vybíjené do okresního turnaje, který se konal 21. dubna 2015 ve sportovní hale v Moravanech. Náš tým ve složení Dašková Leona, Dušková Eliška, Fišerová Kateřina, Krňoulová Patricie, Jedličková Alžběta, Katzerová Barbora, Komárková Lenka, Mecová Veronika, Nováková Denisa, Richterová Nikola, Vachová Natálie vyhrál základní skupinu. V dalším boji ubývalo sil, hrálo se vyrovnaně, štěstí se však přiklonilo na stranu soupeřů. Nakonec jsme obsadili pěkné 4. místo.

ÚNOR 2015

 • Dne 24. února se konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Žákyně Denisa Nováková ze 6. A se umístila na krásném 2. místě a postupuje do krajského kola.
 • Veronika Svobodová, žákyně 7. A, se stala mistryní světa v kick-boxu!!! Ve dnech 20. - 21. února se zúčastnila závodů Slovak open 2015 v Banské Bystrici. V disciplinách Kick Light a Light Contact ve váhové kategorii do 42 kg obsadila 1. a 3. místo!!! Gratulujeme k tomuto velkému úspěchu a přejeme mnoho dalších :)
 • Dne 4. února se žáci naší školy zúčastnili šachového turnaje organizovaného Rapidem Pardubice. Školu reprezentovali Marek Strnad, Kryštof Kalhous, Martin Jonáš, Pavel Osinin, Khalid Albahri a Dominik Velínský. V silné konkurenci byl nejúspěšnější Dominik Velínský.

LEDEN 2015

 • Naše škola pořádala 28. ledna oblastní přebor Pardubického kraje v kin – ballu. V kategorii 6. – 7. tříd jsme obsadili 5. místo. Školu reprezentovali Veronika Svobodová, Anna Prouzová, Veronika Včelišová, Lenka Molnárová, Jakub Horák, Viktor Holiš, Hynek Havel a Martin Jonáš. V kategorii 8. – 9. tříd jsme byli úspěšnější. Družstvo ve složení Martina Černá, Dominika Šejvlová, Denisa Kadaňková, Adéla Faitová, Ondřej Hátle, Martin Hadinec a Roman Netolický obsadilo 3. místo a zúčastní se republikového finále v Praze.
 • V lednu se chlapci naší školy pokusili vybojovat postup na republikové finále ve florbalu. Školu reprezentovali chlapci ze sedmých až deváté třídy. První zápas se Skutčí se jim nepovedl. S povzbudivými slovy pana učitele bojovali dále. Po čtyřhodinové bitvě na hrací ploše i přes velkou snahu skončili čtvrtí. 
 • Žáci 8. A  a především Tereza Šípová vyhráli pro skupinu vynikajících žáků naší školy v literární soutěži vyhlašované Školním informačním kanálem skvělý třídenní pobyt v Krkonoších, kde si vybraní žáci zdarma vychutnají kromě jiného několik zážitků plných adrenalinu. 

PROSINEC 2014

 • Florbalisté Jan Jarolím, Ondřej Rohlík, Filip Koffer, Jonáš Klas, Jiří Bucek, David Matušek, Daniel Blažej, Tomáš Zeman, Jan Kutílek, Dominik Secký, Eduard Spousta, Patrik Šindelář, Daniel Pospiech a Václav Pavlíček se probojovali do krajského kola. Po zvládnutí okrskového kola a po vítězství ve finále okresního kola postoupili florbalisté do kola krajského.
 • Třída 8. A se zúčastnila kreativní soutěže „Máme rádi Pardubice“, která byla určena žákům 2. stupně ZŠ a studentům středních a vysokých škol. Soutěž vyhlásil Magistrát města Pardubice a jejím hlavním cílem byla podpora tvůrčího myšlení a posílení kladného vztahu k našemu městu. Žáci vymysleli projekty, v nichž řešili, jak zlepšit pozitivní vnímání Pardubic a jak do našeho města přilákat co nejvíce návštěvníků. Projektů na dané téma vypracovali sedm, zaslali je do soutěže a v silné konkurenci obsadili 4. místo. V rámci předvánočního kulturního programu na Pernštýnském náměstí byli odměněni. 

LISTOPAD 2014

 • Naši školu navštěvuje mistryně světa. Veronika Svobodová vyboxovala titul mistryně světa v odvětví lightcontact do 45 kg, z kickboxu kicklight má ze světového šampionátu, který se konal v Praze, stříbrnou medaili. 
 • Dne 10. listopadu 2014 se žáci naší školy zúčastnili okresního přeboru v plavání. Za chlapce bojovali Lukáš Balcar, Ondřej Řehořek, Vojtěch Vaculín, Lukáš Vrbický, Daniel Kurečka a David Matušek z 9. A. Mezi osmi týmy z Pardubic se snažili o co nejlepší výsledek, ale neměli to vůbec jednoduché. Některé školy mají výborné plavce, kteří se tomuto sportu věnují závodně. Nakonec obsadili díky vynikajícím výkonům Lukáše Balcara 5. místo. Dívky plavaly ve složení Kateřina Avramová, Barbora Jezdinská, Andrea Mayerová, Nikola Kubelková, Adriana Schallmannová a Andrea Březinová z 8. B. Obsadily vynikající 3. místo, k němuž dopomohla svými výkony Kateřina Avramová.

ŘÍJEN 2014

 • Dne 1. října se 32 žáků postavilo na startovní čáru maratonu. Štafetovým způsobem zdolali 42 195 m za 2 hodiny 20 min a 23 s. Štafetu rozbíhal herec Ladislav Špinar.                                            
 • Přihlásili jsme se do projektu Českého olympijského výboru. Jeho hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků 1. - 9. tříd do osmi měřitelných disciplín. Jsme mezi nejrychlejšími školami, které se do projektu zapojily. Do této soutěže se přihlásilo již 800 škol.
 • Dne 15. října se uskutečnil tradiční turnaj ve stolním tenisu v Holicích. Naši školu reprezentovali Tomáš Chýle, Lukáš Chýle, Gabriel Wágner, Ondřej Hátle, Barbora Jezdinská a Tereza Pavlíčková. Děvčata po tuhém boji obsadila nakonec 3. místo. 

ZÁŘÍ 2014

 • Dne 23. září 2014 se žáci naší školy zúčastnili závodu O nejrychlejší dívku a chlapce Pardubic. V závodě štafet se umístili velmi dobře. Štafeta ve složení Klas, Rohlík, Matěcha, Koffer získala 2. místo, 4. místo obsadily dívky Včelišová, Jezdinská, Molnárová, Avramová, dále 4. místo dívky Lauterbachová, Ilavská, Jungvirtová, Krňoulová. Barbora Jezdinská vybojovala 6. místo v kategorii dívek ročníku 2001, Jiří Bucek 5. místo v kategorii chlapců ročníku 2000. Medailové umístění získali Marek Bažant 2. místo a David Matěcha také 2. místo.
 • V úterý 30. září 2014 se vybraní žáci osmých a devátých tříd účastnili přespolního běhu v Trnové. Nejlépe skončil Ondřej Rohlík.

ČERVEN 2014

 • Mistrovství základních škol v malé kopané se v červnu 2014 zúčastnilo deset škol z Pardubic a okolí. Naši žáci v sestavě Matěj Linek, Ondřej Matýs, Nikolas Avgustini, Lukáš Chýle, Tomáš Chýle, Gabriel Wagner a Jakub Maršálek obsadili 4. místo.
 • Naše škola se zapojila do projektu „Olympijský víceboj“ a rozhýbala 87,08 % žáků. Za výkon získáváme speciální certifikát a medaili od Českého olympijského výboru.
 • Jsme skvělí! Celostátní soutěže o nejlepší časopis se zúčastnilo 193 časopisů. Náš školní časopis BrVe Times získal první místo za grafiku, druhé místo za celkové hodnocení časopisu, dále čtvrté místo za titulní stranu a za obsah.

KVĚTEN 2014

 • Do krajského kola XII. olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje v hokejbale v květnu 2014 postoupily dva týmy, tým v kategorii 4. – 5. tříd vybojoval 2. místo, tým v kategorii 6. – 7. tříd ve složení Jonáš Klas, David Matěcha, Jan Kutílek, Dominik Velínský, Daniel Blažej a Jiří Bucek 1. místo a postup do republikového finále, kde obsadil vynikající 4. místo.
 • Ve 2. ročníku minihokejbalu pro žáky prvního stupně „O pohár primátorky města Pardubic“ získal tým v kategorii 1. – 2. tříd 2. místo, tým v kategorii 3. – 4. tříd vybojoval velký pohár za 1. místo. Oba týmy získaly pro žáky školy odměnu – plavbu na lodi Arnošt a návštěvu aquacentra.
 • Dne 29. května se žáci naší školy zúčastnili „Souboje měst v kin-ballu“ mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Jeden z našich týmů ve složení Jiří Svatoň, Jan Kišš, Matěj Linek, Ondřej Matýs, Aneta Novotná, Anna Nouzovská, Eliška Bergmanová a Sabina Dlesková obsadil 4. místo.
 • V tomto roce si připomínáme 165. výročí úmrtí bratranců Františka a Václava Veverkových – vynálezců ruchadla. Jednou z akcí byl 3. ročník výtvarné soutěže Rybitevské veverče 2014, tématem byl „Kůň pomocník člověka při orbě“. Naše „Veverčata“ se zúčastnila a odborná komise vyhodnotila za nejlepší práce těchto děvčat: 1. místo  Kristýna Vlachová - 4. B, 2. místo  Věra Málková  - 4. B, Cena návštěvníka  Denisa Nováková - 5. A
 • Skvělým úspěchem našich literátů v jubilejním XX. ročníku krajské soutěže „O pardubickýpramínek“ bylo získání vynikajícího 2. a 3. místa. V soutěži Pardubického kraje získaly ve své kategorii 2. místo Adéla Přibylová s prací Bájná cukrárna a 3. místo Markéta Richterová s prací Ferdinandův hodinový stroj. Za vynikající reprezentaci školy děkujeme.
 • Naše škola se přihlásila do soutěže o nejlepší školní časopis. Zatím jsme vytvořili pět čísel a za loňský rok, kdy jsme vydali dvě čísla, jsme získali bramborovou medaili v Pardubickém kraji. V okresním měřítku jsme však na prvním místě. 

DUBEN 2014

 • Pardubické devítky – lidového běhu, který se konal 30. dubna 2014, se z naší školy zúčastnilo 78 běžců, a škola se tak umístila na čtvrtém místě v počtu zúčastněných.

ÚNOR 2014

 • Na šachovém turnaji 5. února 2014 obsadili naši žáci 4. místo z deseti škol. Na úspěchu se podíleli Jiří Svatoň, Ladislav Valenta, Jakub Louvar, Martin Široký, Michal Beran a Janis Mahbouli.
 • Soutěže dívek v basketbalu „O pohár bratranců Veverkových“ pořádané 5. února 2014 naší školou se zúčastnily dívky devátých tříd, obsadily 5. místo.
 • Žák Matyáš Svoboda z 6. B obsadil v zeměpisné olympiádě dne 18. února 2014 v kategorii šestých tříd pěkné 5. místo.
 • Naše škola se stala jednou z pěti škol kraje, které v sérii soutěží Moje olympiáda vyhrály výlet do Olympijského parku Soči – Letná 2014.  Čtyřicet úspěšných žáků prožilo 21. únor 2014 na nejrůznějších zimních sportovištích v Praze na Letné.
 • Žáci naší školy se 26. února 2014 zúčastnili oblastního poháru základních škol v kin-ballu, který organizuje naše škola společně se svazem kin-ballu. Tým ve složení Jiří Svatoň, Jan Kišš, Ondřej Matýs, Matěj Linek, Aneta Novotná, Eliška Bergmanová, Sabina Dlesková obsadil krásné 2. místo a postoupil do republikového finále. V celorepublikovém finále obsadil 24. dubna v Praze ve stejném složení vynikající 3. místo.

LEDEN 2014

 • Dne 20. ledna 2014 se žáci naší školy ve složení Lukáš Balcar, Jakub Zelinka, Michal Beran, Jan Kišš, Jan Slánský a Jakub Machovec zúčastnili republikového finále v plavání, obsadili 10. místo.

PROSINEC 2013

 • Žák Lukáš Balcar z 8. B se stal mistrem republiky v plavání na 100 m kraul v kategorii starších žáků na Mistrovství republiky v plavání 15. prosince 2013 v Trutnově.

LISTOPAD 2013

 • V listopadu 2013 vyhrála Marcela Čermáková turnaj handicapovaných v Boccie.

ŘÍJEN 2013

 • Na 20. regionální olympiádě mládeže ve stolním tenisu byla v říjnu 2013 úspěšnější kategorie dívek, která obsadila 5. místo.
 • V Dětském maratonu celosvětově je naše škola na 107. místě.

ZÁŘÍ 2013

 • V září se naše škola zúčastnila přespolního běhu, v kategorii běhu na 3 km z deseti škol obsadila 4. místo. O úspěch se zasloužili Michal Žouželka čtvrtým místem, dále Tomáš a Lukáš Chýle a Nikolas Augustini.
 • Dne 20. září 2014 obsadila naše škola 6. místo v turnaji v malé kopané „O pohár DDM Alfa“, hoši bojovali ve složení Donald Avgustini, Viktor Holiš, Martin Jonáš, Vojtěch Musílek, Jakub Neruda, Marek Strnad a Matyáš Svoboda.
 • Ve 48. ročníku soutěže „Nejrychlejší chlapec a dívka Pardubic“ získala Eliška Bergmanová 24. září ve své kategorii skvělé třetí místo. Do finále postoupily i Barbora Jezdinská a Veronika Včelišová. Dvě třetí místa získaly i štafety dívek ve složení Barbora Jezdinská, Veronika Včelišová, Lenka Molnárová, Kateřina Avramová a Julie Danihelová, Eliška Bergmanová, Sabina Dlesková, Tereza Jandlová.
 • Naše škola se v září 2013 zúčastnila turnaje „O pohár města Pardubic“ v kin-ballu a ve složení Barbora Jezdinská, Olga Gašparová, Ondřej Hátle, Filip Müller a Antonín Rochl získala 4. místo.

ČERVEN 2013

 • Naši žáci se v průběhu tohoto školního roku zúčastnili řady soutěží. Úspěšně reprezentovali školu především v plavání, stolním tenise, basketbale, florbale, volejbale, vybíjené, atletice a kin-ballu. Z celkového počtu 33 základních škol jsme obsadili velmi pěkné 7. místo. Vzhledem k náročnosti a velkému počtu soutěží jsme se zúčastňovali především těch akcí, které byly pro nás i v minulých letech úspěšné a na které jsme dobrými výsledky navázali. 
 • V červnu jste mohli za vnitřní výlohou Obchodního centra Grand vidět výtvarné práce dětí pardubidkých škol. Soutěž "Náš svět" pořádal Magistrát města Pardubic. První místo našich žákyň nás velmi potěšilo a chceme je tímto pochválit. Práce jsme nafotili přímo na místě. Kresba kabátu Anety Navrátilové 9.A, Barbory Loubové 9.B a Nikoly Verešové 9.B.

KVĚTEN 2013

 • Náš žák Jakub Vondrouš z 8. B obsadil 3. místo v okresním kole olympiády v českém jazyce, postoupil do krajského kola. Žákyně Aneta Marková z 6. A a Janka Plešková z 9. A získaly čestná uznání v okresním kole soutěže O pardubický literární pramínek. 

DUBEN 2013

 • Naši žáci Eduard Spousta z 6. A a Filip Sudek z 6. B zvítězili ve školním kole matematické soutěže Pythagoriáda a postoupili do okresního kola, které proběhlo 2. května na ZŠ Štefánikova. V konkurenci 45 žáků z 23 škol získali 11 bodů z 15 a stali se tak opět úspěšnými řešiteli. Blahopřejeme.

BŘEZEN 2013

 • Naše žákyně z 9.A Janka Plešková byla v Brandýse nad Orlicí oceněna 4. místem v celorepublikové literární soutěži J. A. Komenský. Vítězství je o to cennější, že takto uspěla v konkurenci 128 již vybraných žáků a studentů z celé ČR.
 • Naši žáci Vojtěch Vaculín ze 7.A a  Katěřina Bužíková z 8.A reprezentovali naší školu při Mistrovství ČR v kin-ballu. Vojtěch Vaculín se stal mistrem a Kateřina vicemistrem České republiky. Gratulujeme k velkému úspěchu!

LISTOPAD 2012

 • Naší žákyni z 9.A Janka Plešková bylo v Pardubicích v Domě hudby uděleno ocenění za 1. místo v regionální soutěži Pardubické střípky. Vítězství je o to cennější, že takto uspěla ve své kategorii v konkurenci 40  žáků a studentů z Pardubicka.