Atletika pro děti do škol

Pardubickým nadělil atletiku koulař Tomáš Staněk a partner projektu Atletika pro děti do škol

Základní škola Bratranců Veverkových obdržela v sobotu 21. března novou sadu atletických pomůcek. Ta by měla nejen přímo v základní škole, ale v celém regionu zpropagovat atletiku uzpůsobenou dětem z prvního stupně. Slavnostního předání v Praze se vedle zástupce Nestlé, které je partnerem projektu Českého atletického svazu- Atletika pro děti do škol, zúčastnil i nadějný koulař, Tomáš Staněk.

„Jsme rádi, že tímto způsobem můžeme dětem ukázat, že existuje i něco lepšího, než je „sportování“ u počítače. Přejeme všem školám a hlavně dětem, které budou sady využívat, aby se jim atletiky šitá na míru školákům líbila. Vy učitelé, můžete mít dobrý pocit, že jste nositeli a předavateli tohoto nového přístupu k náplni tělesné výchovy na školách,“ řekl pedagogům tiskový mluvčí Nestlé, Petr Novák.

Přímo za pardubickou školu se pak zúčastnily paní učitelky Kamila Kohoutová a Lenka Indráčková „Z nového vybavení máme velkou radost. Doufáme, že atletická sada dětem přinese radost z pohybu a zlepšení atletických dovedností. Vyzdvihly bychom i to, že se jedná o velkou materiální pomoc. Navíc učitelům práce s novými pomůckami přinese další zajímavou inspiraci,“ uvedly paní učitelky.

Na slavnostního předání sad, které umožní dětem nácvik základů atletických dovedností v šesti následujících disciplínách: překážkovém běhu, slalomovém běhu mezi kužely, frekvenčním běhu,  skoku dalekém z místa, hodu pěnovým oštěpem a hodu raketkou nebo míčkem na cíl, dorazil i sympatický koulař a aktuálně pátý muž letošních světových žebříčků, Tomáš Staněk. „Děti z mé generace si většinou atletiku musela najít samy.  Je dobře, když se jim v takovéto formě rovnou nabídne a určitě se najde dost dětí, které zaujme,“ míní sympatický koulař.

Celkově Nestlé předá do vybraných škol  všech krajů Česka 14 atletických sad. První z nich obdržela už v listopadu pražská škola Petřiny-Jih, osm dalších určených českým krajům se předalo nyní a pět zbylých sad, které poputují do škol na Moravě, dostanou jejich noví majitelé 28. března v Brně. Předáním pomůcek došlo k naplnění jednoho ze závazků spolupráce Atletiky pro děti do škol a firmy Nestlé, která nový projekt ČAS podporuje od září minulého roku.

Text a foto: Pavla Pražáková, Atletika pro děti/ projekt Českého atletického svazu