Celostátní finále OMG

V pátek 22. května se v Praze uskutečnilo celostátní finále Olympiády mediální gramotnosti. Soutěžící se sešli v krásných prostorách secesní budovy Nové radnice v Praze a naši žáci mezi nimi rozhodně nezapadli. Naopak školu reprezentovali s výborným výsledkem. V písemné části prokázali soutěžící ze všech tří kategorií výbornou přípravu. V 1. kategorii obsadil Šimon Zajac z 5. B skvělé 2. místo, Milan Doruf také z 5. B skončil čtvrtý a Daniel Rychnovský z 5. A se umístil na 17. místě z celkem 37 finalistů. Výborně si vedli i žáci dalších kategorií. Mimořádné ocenění si zaslouží Šimon Zajac a Milan Doruf. Díky svým výsledkům v písemné části se oba probojovali do diskusního superfinále, které bylo vyhrazeno pouze šesti nejlepším soutěžícím z celé republiky. V závěrečném debatním kole pak obsadili skvělé 3. a 4. místo. Všem našim soutěžícím patří velký dík za výbornou reprezentaci školy. Postup do celostátního finále byl sám o sobě velkým úspěchem. Naši žáci však šli ještě dál a dokázali, že umějí kriticky přemýšlet, orientovat se v dnešním mediálním světě a obstát v náročné celorepublikové konkurenci.