Detail fotogalerie

Návštěva ze slovenské základní školy

Ve dnech 18. – 22. května navštívili naši školu žáci a vyučující ze Základní školy Tvrdošín. Na celý týden pro ně vedení školy připravilo skvělý program. Na všech akcích slovenské přátele doprovázeli žáci ze školního žákovského parlamentu a učitelé. Všichni společně si pod vedením pana ředitele prohlédli celou školu. V pondělí vyrazili s panem učitelem Měřičkou na procházku po Pardubicích. V úterý dopoledne čekaly žáky programy v interaktivní učebně a v učebně robotiky. Program Pipeťáci ve vzdělávacím centru Sféra absolvovali před obědem. Den zakončili žáci společným vařením. Všichni si ve středu užili výlet do Prahy s paní učitelkou Hrobařovou. Environmetální program a vědomostní soutěž vyplnily čtvrteční dopoledne. Úžasná byla plavba po Labi výletním parníkem Arnošt. V pátek si žáci vytvářeli tematické projekty a navštívili hodiny angličtiny. Vyvrcholením celého týdne byl pěší výlet na hrad Kunětická hora a opékání vuřtů v parku Na Špici. Setkání se slovenskými přáteli se velmi vydařilo. Členové školního parlamentu sepsali pro slovenské žáky otázky a dostali od nich odpovědi.