Detail fotogalerie

Futsalový turnaj v Moravanech

Na tradiční futsalový turnaj do Moravan přijelo celkem 10 našich hráčů, kteří přijeli s respektem a pokorou k soupeřům. Papírově silnější celky, mnohdy s hráči, kteří okusili reprezentaci, se zdály býti nepřekonatelnou překážkou. Do turnaje bylo nahlášeno celkově 6 týmů, které utvořily 2 skupiny po 3 týmech. Z každé skupiny pak postoupily první dva celky. Náš první soupeř, domácí mužstvo z Moravan, předvádělo velmi kompaktní a účinnou hru. Konečný výsledek 1:1 byl příjemným startem do turnaje. Naším střelcem byl Jirka Müller. Druhý zápas, podstatně důležitější pro konečný postup, bylo mužstvo ze základní školy Dubina. Tento zápas byl nejvíc vypjatý a kluci podali neuvěřitelně bojovný výkon. Tým složený s několika hokejistů hrál srdcem a s touhou po vítězství. Zápas jsme zvládli takticky a odehráli jsme ho tak, jak jsme si řekli před zápasem. Výsledek 2:1 pro nás znamenal postup z druhého místa. V semifinále turnaje jsme narazili na hlavního favorita soupeře a to ZŠ Ohrazenice, která má tým vždy složený pouze z profesionálních fotbalistů. Minutu po začátku zápasu, jsme potrestali zřejmě jedinou chybu soupeře a dostali se tak do vedení 1:0. Vojta Pozdník nekompromisní střelou k tyči poslal náš tým do překvapivého vedení. Zbytek zápasu jsme byli pod obrovským tlakem a náš brankář Marek Bažant skvělými zákroky odrážel jednu nebezpečnou šanci za druhou. Celých 15 minut jsme jeli na 100% a konečný výsledek 1:0 byl zaslouženou odměnou. Ve finále jsme se potkali se ZŠ Staňkova, kde jsme byli aktivnějším a lepším týmem, dokonce po gólu Davida Votavy jsme dlouho vedli, nicméně jedna chybička ke konci uzavřela základní hrací dobu s výsledkem 1:1. Rozhodovaly tedy penalty, v kterých jsme bohužel dali o branku méně a rozloučili se s turnajem krásným a vydřeným stříbrným místem.