Denní zpravodajství

   

Čtvrtek 20. 7. 2017

 • počasí: polojasno až oblačno, až 21 °C
 • dopoledne: bojová hra Safari
 • odpoledne: balení, úklid, rozlučková diskotéka
 • večer: slavnostní zakončení tábora a vyhodnocení aktivit
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

Předposlední den začínal jako obvykle rozcvičkou a pestrou snídaní. Dopoledne jsme se vypravili na louku a začalo oblíbené Safari. Rozdělili jsme se na lovce a zvířata. Lovci si zakoupili licence a začínali lovit. Ulovené zvíře muselo za svůj život zaplatit penězi. Lovci si peníze ukládali do banky. Za propadlé licence se dostali do vězení. Kontrolovali je správci parku. Hráli jsme až do oběda. Po poledním klidu jsme balili. V šestnáct hodin začínala rozlučková diskotéka. Po večeři jsme tábor hodnotili a dozvěděli jsme se vítěze báječné celotáborové hry. Snědli jsme úžasné dorty, ulehli do postýlek a těšili se na maminky a tatínky.   

Středa 19. 7. 2017

 • počasí: polojasno až zataženo 24 °C, odpoledne bouřka 18 °C
 • dopoledne: 14. etapa CTH - Veverčí zpráva
 • odpoledne: oddílové programy
 • večer: oddílové programy
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

Ráno bylo opět slunečné. Na nástupu se hodnotily úterní etapy celotáborové hry, byly totiž tři. Dopoledne jsme se vydali na louku zabojovat v poslední etapě. Byla hodnocena dvojnásobným množstvím wořechů. Využili jsme při ní znalosti Morseovy abecedy. Museli jsme vytvořit zajímavou zprávu o osmdesáti znacích, převést ji do morseovky a beze slov odvysílat druhé části týmu, která byla asi 200 metrů vzdálená. Pak jsme se vyměnili. Zprávy byly zajímavé a vyplynulo z nich, že se nám na Šumavě v prázdninové republice Squirrelius líbí. Poslední etapa byla vyhodnocena a všichni jsme se těšili na odpolední oblíbené Safari. Ale počasí nám nepřálo a už během poledního klidu lilo jako z konve. Takže jsme měli oddílovky a zůstali jsme na chatě. Malí chlapci si vyráběli „plstěné kamínky“, malá děvčata zdobila lžičky. Kluci ze třetího oddílu si prohlíželi obrázky a informace o Temelínu, který se nachází nedaleko, pak ze špejlí stavěli Eiffelovu věž. Nejstarší chlapci a děvčata měli společné přátelské odpoledne, a to scrabble a luštění vědeckých přísloví. Po večeři se počasí trochu umoudřilo, a tak jsme trávili čas hrami venku. Usínali jsme dříve než včera natěšeni na čtvrteční diskotéku. 

Úterý 18. 7. 2017

 • počasí: polojasno až jasno, až 26 °C
 • dopoledne: oddílové programy
 • odpoledne: 11. etapa - Kotlíková prdlačka
 • večer: 12. etapa CTH - Veverčí závody, 13. etapa CTH - Formule
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

V úterý ráno krásně svítilo sluníčko a slibovalo příjemný den. Po rozcvičce a snídani s prostřenými stoly se na nástupu opět přidávaly a odebíraly wořechy, chválilo se i napomínalo. Dopoledne jsme pracovali v oddílech, hlavní náplní bylo shánění dřeva na odpolední vaření „veverčí prdlačky“, to je čočkové polévky. Některé oddíly se ještě stačily učit morseovku a plstit ovčí vlnu na kamínky a vyrobit  si hezký suvenýr. Po poledním klidu jsme nastoupili na vaření. Byla to další etapa celotáborové hry. Museli jsme připravit ohniště, pak jsme na trojnožku připevnili kotlíky. Nejprve jsme soutěžili, který tým nejrychleji přivede do varu litr vody. Ta se vylila a začalo se s polévkou. Na oleji jsme dozlatova osmažili cibulku, přidali na kolečka nakrájené párky, česnek a vytvořili jíšku. Přilili jsme vodu a dali do ní čočku, směs patřičně osolili a okořenili. A vařili a dochucovali a vařili, až byla polévka hotová. Vedoucí ji ochutnali a rozhodli, která polévka zvítězila. Členové týmů se vrhli na kotlíky a polévku do dna snědli. Kolem osmé večer jsme se vrhli na další etapu celotáborové hry, a to na veverčí závody, byly to vlastně super štafetové hry. A to ještě nebylo všechno. Další etapa celotáborové hry byla noční. Vlastně jsme jakoby jeli formulemi a cestou jsme museli „natankovat“, to jsme se pomocí brčka napili šťávy, a přezout gumy, to nám kamarádi z týmu v „depu“ přezuli boty. Byla to úžasná zábava. Lehli jsme a hned jsme usnuli.

Pondělí 17. 7. 2017

 • počasí: polojasno, 22°C
 • dopoledne: celodenní výlet na hrad Kašperk
 • odpoledne: celodenní výlet na hrad Kašperk
 • večer: 10. etapa CTH -  Squirrel Mountains
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

Pondělní ráno bylo příjemné. Po rozcvičce jsme se vrhli na snídani a těšili se na celodenní výlet. Na nástupu jsme se dozvěděli pokyny, přijel autobus a vyrazili jsme do Kašperských Hor. Z náměstí jsme se vydali směrem na hrad Kašperk. Na nádvoří jsme se pustili do řízků a koupili si nějaké suvenýry. Rozdělili jsme se na dvě party a s průvodkyní vstoupili do hradu. Slečna průvodkyně měla připravené různé aktivity. Dva chlapci dostali meč a štít, aby nás chránili. Dozvěděli jsme se historii hradu a navštívili jsme černou kuchyni. Aktivity jsme začínali pokusem o středověký tanec. Pak nám průvodkyně popsala jednotlivé hradní sály, na stěně nám promítala, jak byly stavěny zdi hradu a jak byly místnosti vybavovány nábytkem. Vystoupali jsme na věž, rozhlédli po úžasném okolí a zahráli si na rytíře a princezny. Na nádvoří jsme si zkusili, jak se rytíři připravují na souboj. Pak jsme šplhali na pustý hrádek, což bylo středověké opevnění. Zpáteční cesta byla veselá, protože vedla z kopce. V Kašperských Horách jsme nakoupili dobroty a vydali se zpět na Lucii. Do večeře jsme měli osobní volno a pak pokračovali v celotáborové hře.

Neděle 16. 7. 2017

 • počasí: polojasno, 19 °C
 • dopoledne: oddílové programy na přání dětí
 • odpoledne: 8. etapa CTH - Tajemství veverčího oříšku, 9. etapa CTH - Veverčí puzzle
 • večer: promítání fotografií
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

Byla neděle, a tak jsme vstávali o půl hodiny později a rozcvička byla dobrovolná. I přesto se jí zúčastnila třetina tábora. Na snídani opět čekaly prostřené stoly s dobrotami. Dopolední program si vybraly děti po oddílech. Čtyři oddíly byly v lese na vycházce, pátý oddíl hrál oblíbenou hru „Maršál a špión“. K obědu jsme měli filé a brambory, ale ryba nás příliš nezaujala, i když víme, že je zdravá. Do svačiny probíhaly další etapy celotáborové hry, pro velké děti to bylo „tajemství veverčina oříšku“, neboli „zadovský kvíz“, pro menší „veverčí puzzle“ a Kimovy hry. Po svačině jsme se chystali na další etapu táborové hry, ale ta byla nakonec odložena. Po večeři jsme si promítali táborové fotky a dost jsme se u toho bavili.

Sobota 15. 7. 2017

 • počasí: déšť po celý den, 11 °C
 • dopoledne: oddílové programy
 • odpoledne: 6. etapa CTH - Plán města, 7. etapa CTH - Mozaika
 • večer: diskotéka
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

Ráno jsme se při písničce probouzeli do zamračeného rána. Následovala rozcvička, snídaně a úklid. Bodování bylo opět osobní, motivace obrovská, všichni se snažili pro tým získat co nejvíce bodů, takže někteří i vysávali. Na nástupu se totiž týmy dozvěděly průběžné hodnocení. Malá děvčata dostala pochvalu a wořechy za úžasné stálé udržování pořádku na pokoji. Dopoledne pokračovaly další etapy celotáborové hry. Týmy se rozdělily na malé a velké děti. Malí vytvářeli úžasné mozaiky z barevných samolepek. Starší děti z každého týmu se snažily ztvárnit plánek svého města. Musely navíc vymyslet hymnu nebo logo. K obědu jsme si dali špagety. Po odpoledním klidu jsme pokračovali v plnění úkolů celotáborové hry. K svačině byly koblihy. Pršelo, a tak jsme se snažili zabavit v oddílech. Malí chlapci hráli hru „čokoláda“. Úkolem bylo obléknout si čepici, šálu, rukavice a pokusit si příborem ukrojit kousek čokolády do té doby, než kamarád hodí na kostce šestku. Pak přišla na řadu „lentilkovka“, to museli kluci pomocí brček donést lentilku do misky. Malá děvčata si vyráběla šperkovničky. Nejstarší děvčata vytvářela růže z papíru a věnečky z roliček od toaletního papíru. Kluci z pátého oddílu luštili šifry a detektivní příběhy. Večer jsme řádili na diskotéce. Během dne jsme se pokusili vytvořit nějaké básně na motivy našich měst, například: „Žalud Gard je město krásné, v něm vody, lesy, nebe jasné. Všude tady rostou stromy, nechybí tu ani domy. Veverky se tady mají, celý den si jenom hrají.“ Jiná: „Vysoká nad Veverkou – nejste tady s maminkou, jste tady na táboře a ne u žádného moře. Náš tým je nejlepší, nejsme žádní depeši. Naše barva je modrá a žádná jiná. Je to lehký oříšek. Je tu zima, takže máme kožíšek.“ A další: „Los Nutos – město krásné, skládáme zde o něm básně. Hotel krásný tu máme, hezké ubytování vám dáme. Rezervace pro veverky i to u nás najdete. Máme hospodu pro veselé chvíle, Veverky z Los Nutos jsou plné píle. Každý je tu spokojen, do činností zapojen.“

Pátek 14. 7. 2017

 • počasí: polojasno, místy přeháňky 17 °C
 • dopoledne: oddílové programy
 • odpoledne: polodenní výlet
 • večer: kino
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

Páteční ráno začalo opět hudbou a rozcvičkou. Ke vstávání nám dnes pomohla ísnička When We Stand Together od skupiny Nickelback. Na švédské stoly plné dobrot jsme si už zvykli. Na nástupu jsme se dozvěděli výsledky včerejších etap celotáborové hry, obě vyhrál tým červených pod vedením Dominika. Předávaly i vybíraly se wořechy. Dopoledne jsme byli zaměstnáni v oddílech. Malé děti chodily po slacklině a zkoušely „bojovky“. Tři starší oddíly hrály oblíbenou hru s netradičním názvem „latrína“. K obědu byly ovocné knedlíky, ale protože jsme byli hladoví, udělal pan kuchař ještě steaky. Po výborném obědě jsme vyrazili na vycházky. Malé děti po naučné stezce urazily 6,5 km, velcí kluci zdolali 12 km. Příjemně unavení jsme si dali vynikající večeři – masovou směs a kroketky. Večer pršelo, a tak jsme se dívali na film Sissi a Yetti. 

Čtvrtek 13. 7. 2017

 • počasí: polojasno, 16 °C
 • dopoledne: 4. etapa CTH - Veverčí pexeso
 • odpoledne: netradiční sportovní aktivity, 5. etapa CTH - Kolíky
 • večer: oddílové programy
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

Ve čtvrtek ráno nás budila jiná skladba, a to Fire od skupiny Scooter. Příprava na rozcvičku je čím dál kratší. Po snídani na nástupu byly opět přidělovány i odebírány squirreliovské wořechy. Za pořádek si tentokrát ručil každý sám, nikoliv celý pokoj, bodování bylo individuální, a tak se všichni snažili získat co nejvíce wořechů.  Některé postele byly ustlané jak od maminky. Dopoledne proběhla další etapa celotáborové hry, jednotlivé týmy skládaly squirreliovské pexeso, dávaly k sobě kartičky s homonymy, ty ale musely najít v lese. Odpočívali jsme po vynikajícím obědě, a to bylo vepřo, knedlo, zelo. Na chvíli jsme si pak hráli v oddílech. První oddíl vyplňoval „vandrovní deníky“, kluci z druhého oddílu stavěli domečky v lese a pak si hráli. Starší chlapci byli na vycházce, kluci z pátého oddílu si zkoušeli prvky sebeobrany. Nejstarší děvčata luštila kreslená přísloví a mixovala je s míčovými hrami. Po svačině se hledala squirreliovská čísla umístěná na kolíkách, které vedoucí umístili na louce. Byla to další etapa celotáborové hry a pořádná honička, protože se soutěžilo po týmech a opět za wořechy. Po večeři se oddíly vypravily do lesa. Maruška a Klárka složily básničku, kterou posíláme: „Na Šumavě chata je, jmenuje se Lucie. Tak do ní jsme dorazili a okolí navštívili. Je to tady zábava, žádná nuda, otrava. Do týmů jsme rozděleni, na úkoly připraveni. Každé ráno cvičíme, bojové hry plníme. Šumavská krajina povzbuzuje nás, je plná úžasných krás. Přejeme si, aby svítilo sluníčko a pršelo jen maličko.“

Středa 12. 7. 2017

 • počasí: dopoledne zataženo, odpoledne přeháňky, 21 °C
 • dopoledne: oddílové programy
 • odpoledne: sportovní hry, Veverčí závod
 • večer: osobní volno, diskotéka
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

Středeční ráno bylo zamračené, ale rozcvička se uskutečnila bez problémů, i když vstávání některým trvalo docela dlouho. Po snídani se na nástupu vyhodnocovaly úterní etapy celotáborové hry, přidělovaly se squirreliovské wořechy (peníze), tentokrát se dávaly navíc peníze i za některé záslužné činy, ale za některé „nezáslužné“ aktivity, jako například rušení nočního klidu, se i peníze odebíraly. Pak se oddíly rozešly do lesa. Tři skupiny se vydaly směrem na Churáňov, dostaly se na nejvyšší bod své cesty pod Churáňovským vrchem 1 100 m a vrátily se zpět. Chlapci hráli oblíbenou hru „Maršál a špion“. K obědu jsme si dali vynikající rajskou s kolínky. Po poledním klidu malé děti hrály fotbal a líný tenis. Velcí kluci řešili logické slovní hříčky, oddíl nejstarších děvčat připravoval pomůcky pro další etapu táborové hry a pokoušel se napsat příspěvky do školního časopisu. Po svačině probíhal lesní závod, děti házely šišky na cíl, odhadovaly vzdálenosti, poznávaly turistické a dopravní značky, překonávaly překážky, shazovaly kostky. Škoda, že ti, co nebyli vybaveni pláštěnkami, zmokli. Počasí se umoudřilo až ke konci závodů. Do večeře jsme si fénovali vlasy a sušili boty, abychom zítra mohli podniknout další zajímavé akce. Protože jsme nebyli unaveni, vrhli jsme se do víru diskotéky. 

Úterý 11. 7. 2017

 • počasí: dopoledne zataženo, déšť, odpoledne polojasno, 21 °C
 • dopoledne: oddílové programy
 • odpoledne: 2. etapa CTH - Squirreliovský budík, 3. etapa CTH -  Veverčí člověče, nezlob se!
 • večer: oddílové programy
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

Ráno v úterý nás opět budila rocková hudba. Před deštěm jsme ještě stihli rozcvičku. Snídaně byla opět formou švédských stolů. Po ní se týmy dozvěděly výsledky první etapy celotáborové hry – vytvoření radnice, erbu a názvu městečka, například Šiškov, Veverfin, Vysoká nad Veverkou, Los Nutos. Hodnocení bylo zapsáno do pasů a přidělovaly se první peníze – squirreliovské wořechy. Pršelo, zůstali jsme tedy na chatě. Nejstarší děvčata absolvovala koutek manikúry, vymalovávala antistresové mandely, psala dopisy domů. Malá děvčata plstila kamínky, které si odvezou domů jako suvenýry. Někteří kluci vyráběli veverky z papíru, pak si společně s děvčaty zahráli na „zombíky“. Největší chlapci řešili logické problémy a hráli Kimovy hry. K obědu jsme si dali oblíbené buchtičky se šodó. První odpolední program vyplnily oddílovky, mimo jiné návštěva nedaleké cukrárny. Pak jsme se vrhli na pokračování celotáborové hry. Na programu byl „Squirreliovský budík“, neboli závod s časem. Pak jsme si dali „Veverko, nezlob se“, obdobu „Člověče, nezlob se“. Obě hry probíhaly venku na louce. Po večeři nejstarší dívky a nejmenší chlapci vytvořili skupiny a pokoušeli se uhodnout dvojice v živém pexesu. Nejmenší dívky se věnovaly petanqu. Kluci se schovávali v lese při kolkované a zahráli si vybíjenou. Večer jsme usínali příjemně unavení. 

Pondělí 10. 7. 2017

 • počasí: polojasno až zataženo, 23 °C
 • dopoledne: vycházky do okolí
 • odpoledne: seznámení s celotáborovou hrou, 1. etapa CTH - Squirrelius
 • večer: oddílové programy
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

V pondělí ráno nás vzbudily melodie z filmu Rocky a den začal rozcvičkou. Po nezbytné hygieně na nás čekaly švédské stoly plné dobrot, vybírali jsme si z oblíbených lupínků, müsli, výborných párků, různých uzenin, sýrů, másla, medu, džemu, připravený byl čaj, šťáva a mléko, chléb, pečivo. Každý si na talíř naložil podle chuti. S pořádkem až na pokoje malých chlapců byli vedoucí spokojeni. Dopoledne šly oddíly na procházky, seznamovaly se s okolím, hrály míčové hry. Oběd byl vynikající – smažák a hranolky. Během poledního klidu jsme se vyfotili, abychom fotku mohli vlepit do pasů. Do svačiny jsme si vytvářeli vizitky na dveře. Odpoledne jsme se dočkali vyhlášení celotáborové hry –  Putování prázdninovou republikou Squirrelius. Nejprve se nám v klubovně v zajímavých kostýmech ukázali vedoucí jako ministři samozvané vlády prázdninové republiky. Jako ministr postupného snižování inteligence se představil hlavní vedoucí, dále jsme se seznámili s ministryní lazaretu, ministryní pro lesk a čistotu, exotiky, hopsání, ptákovin, s ministrem mamonu a ochrany. Vytvořili jsme si týmy v čele se starosty, kteří vylosovali barvu, v níž každý člen získal stuhu ke hrám. Obdrželi jsme i pasy se vstupním vízem, které budeme v naší prázdninové republice potřebovat. Po svačině jsme si vymýšleli název a erb našeho prázdninového města a z velkých papírových rolí jsme vytvářeli radnice. Večer jsme výrobky dokončili a před spaním jsme podnikli kratší vycházky. 

Neděle 9. 7. 2017

 • počasí: jasno, 27 °C
 • odpoledne: výlet do města Písku, návštěva "Mravenčí expozice", ubytování
 • večer: seznamovací diskotéka
 • fotogalerie (jméno i heslo: zsbrve)

Jsme na Šumavě. Přiblížil se očekávaný den 9. červenec. Ráno v sedm hodin jsme se sešli pod mapou na pardubickém nádraží a odjeli jsme na chatu Lucii na Zadov. Cesta byla sice dlouhá, ale proložili jsme ji návštěvou interaktivní výstavy Mraveniště v Písku.  Na výstavě jsme se dost vyřádili, přenášeli jsme mravenčí vajíčka, navštěvovali jsme mravenčí královnu, pohybovali se na jezdících „mravencích“ a sháněli informace, abychom je mohli předat paní průvodkyni. Pak jsme si ještě zahráli minigolf. Bylo to super! Když jsme vyšli z budovy, čekala na nás venku bohatá svačina, pochutnali jsme si na řízku, perníku a banánu. Po společném fotografování jsme se vrátili na písecké nádraží. Cestou jsme si prohlédli starý gotický most. Na nádraží nás vyzvedl autobus a dopravil nás na Lucii. Vybalili jsme, dozvěděli jsme se zajímavé informace od Leoše a šli jsme na večeři. Pak jsme ještě nebyli unaveni a seznamovali jsme se na úžasné diskotéce.