Denní zpravodajství

PÁTEK 30.7.2010:

Počasí:

 • polojasno

Program:

 • ráno:  balení osobních věcí, úklid tábora
 • odpoledne:  odjezd domů

ČTVRTEK 29.7.2010:

Počasí:

 • polojasno, odpoledne oblačno, teplota 21°C

Program:

 • ráno:14. etapa CTH - "Člověče, nezlob se!", 15. etapa CTH - "Babylon"
 • odpoledne: velká bojová hra "Totemy"
 • večer: Diskotéka v maskách, slavnostní vyhodnocení táborových aktivit

Celou noc sice pršelo, ale od samého rána bylo krásně. Dopoledne jsme tedy strávili na mírně rozbláceném hřišti hraním závěrečných dvou etap celotáborové hry - etap s názvem "Člověče, nezlob se" a "Babylon". Obě etapy pořádně zamíchali pořadím celotáborové hry. Po výborném obědě jsme šli do lesa na bojovku "Totemy". Zpočátku někteří z nás příliš nechápali pravidla, ale když se hra "rozjela", tak jsme všichni makali naplno. Škoda, že hru v půlce přerušil prudký liják, který nás vyhnal do tábora. Aspoň jsme měli v více času připravit si masky na večerní diskotéku v maskách. Některé masky se opravdu vyvedli, jen si nejsme jisti, že se k nám rodiče budou zítra při příjezdu hlásit... Po večeři došlo konečně na slíbenou velkou závěrečnou diskotéku s vyhodnocením celotáborové hry, úklidu a několika dalších aktivit. Za dvoutýdenní dřinu při celotáborové hře jsme dostali parádní dorty. Však nám některým bylo pěkně těžko... Diskoška se náramně vyvedla, všichni "pařili" jako o život. Všechno ale jednou končí, a tak jsme chtě nechtě museli jít krátce po půl jedenácté do postýlek. Zítra už jedeme domů. Hurá! Těšte se!

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-29.7.2010/

STŘEDA 28.7.2010:

Počasí:

 • polojasno až oblačno, teplota 22°C

Program:

 • ráno: oddílové programy, míčové hry
 • odpoledne: jízda na koních ve Starém Městě pod Sněžníkem
 • večer: hry na dvoře

Po včerejší stezce odvahy se nám nevstávalo extra valně, přeci jen jsme šli spát až o půl dvanácté... Dopolední program jsme strávili relaxačními oddílovými programy a míčovými hrami na našem hřišti. Krátce po obědě, který byl dnes výjimečně už před dvanáctou, jsme vyrazili do jízdárny ve Starém Městě, kde nás čekaly vyjížďky na koníčcích. Vůbec nám nevadilo, když začalo trochu pršet. Byla to ale jenom přeháňka, takže jsme mohli po chvíli zase pokračovat. Do chaty jsme se vrátili až krátce před večeří. Po ní jsme si opět (již tradičně) vynutili hraní si na dvoře - a opět pískoviště, pingpong, trampolína, vybíjená, čtyřkolka... No ale to už je tu opět večer a my jdeme unaveni ale spokojeni do hajan... Zítřejší den pro nás bude poslední a v pátek už tradá domů! Těšte se na nás :-)

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/28.7.2010/

ÚTERÝ 27.7.2010:

Počasí:

 • polojasno, teplota 22°C

Program:

 • ráno:  "Úkolovka" - souboj mezi oddílem chlapců a děvčat
 • odpoledne:  13. etapa CTH - Olympijský desetiboj
 • večer:  stavba pískového města, trampolína, stolní tenis, stezka odvahy

Konečně se na nás smálo sluníčko od samého rána. To se nám hnedka lépe vstávalo. Dopoledne jsme se zabavili kláním v různých disciplinách mezi oběma oddíly. V sázce bylo hodně - kdo prohraje, bude muset druhému oddílu část dne "sloužit". Odpoledne na nás čekal poněkud netradiční olympijský desetiboj - měl totiž dvanáct disciplín, nad čímž se zejména někteří (nejmenované) z nás dost intenzivně pozastavovali, že je to "mazec". Stříleli jsme, běhali, házeli břemenem, na cíl, do dálky, běhali slalom s míčem, skákali v pytli a bůh ví, co všechno ještě. Po takové námaze jsme si zasloužili pořádnou porci odpočinku. Po večeři jsme žadonili, abychom mohli jít na dvůr. Tam jsme "vyšperkovávali" naše pískové město, jezdili na čtyřkolce nebo prostě jen tak "blbli". Něco ale bylo ve vzduchu, protože se dva vedoucí někam podezřele vypařili. Kampak asi? Dokonce jsme mohli být venku až do úplné tmy. Pak nám bylo oznámieno, že jdeme na noční procházku. A je to tady! Stezka odvahy! Konečně! I když byla krátká, byla super. Někteří z nás možná měli i lehce mokrý "textil". Všichni jsme ale přežili a u staré kapličky se podepsali. A pak už hurá do hajan.

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-27.7.2010

PONDĚLÍ 26.7.2010:

Počasí:

 • zataženo, oblačno, teplota 19°C

Program:

 • ráno:  9. etapa CTH - Závod s časem, 10. etapa CTH - Hledání ztracených písmenek
 • odpoledne:  11. etapa CTH - Kufr, 12. etapa CTH - Hádej, hádej, hadači!
 • večer:  míčové hry, stavba pískového města, trampolína

Dnešní ráno bylo velmi ospalé, protože jsme včera "krapet" přetáhli večerku. Vůbec se nám nechtělo vstávat z vyhřátých pelíšků. Po snídani a již velmi nutném úklidů pokojů jsme se odebrali na hřiště, kde jsme strávili téměř celé dopoledne. Nejprve jsme se řádně zapotili u další etapy celotáborové hry "Člověče, nezlob se!", která měla název "Závod s časem". pak na nás ještě čekala další etapa - již méně náročná - "Hledání ztracených písmenek". Po obědě a poledním klidu pro nás vedoucí připravili další dvě etapy "celotáborovky", tentokráte obě v jídelně, protože venku pršelo. Nejprve jsme hráli Kufr, do kterého se zapojili i někteří vedoucí a pak jsme ještě museli rozluštit několik "záludných" hádanek. Ještě před večeří jsme se šli projít ven, protože konečně přestalo pršet. Po večeři jsme si ještě odskočili na dvorek, kde jsme stavěli na pískovišti městečko (nechyběl ani AFI Palác, Albert a Tesco), někteří se zabavili na trampolíně a někteří vybíjenou. Ale to už se den chýlil ke konci a my už jsme museli na kutě. A další den je za námi. To se nám to krátí... :-(

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-26.7.2010

NEDĚLE 25.7.2010:

Počasí:

 • zataženo, teplota 17°C

Program:

 • ráno: program na přání dětí (střelba na terč, stolní tenis, trampolína, kreslení, ...)
 • odpoledne: šipkovaná
 • večer: kreativní aktivity

Je neděle, proto již tradičně máme programy na přání. Dopoledne jsme tedy vyplnili skákáním na trampolíně, hraním pingpongu, střílením na terč z pistolí, které jsme si včera koupili na pouti a velkou "střílečkou" (hrou na lupiče a policajty). Nejvíce se asi vyřádil vedoucí Michal. Někteří z nás dopoledne trávili lenošením. Po obědě jsme se vydali na velkou šipkovanou. Ta nám ale dala zabrat! Cestou jsme plnili různé více či méně záludné úkoly. Zvláště poslední kilometr byl "hustej", čekalo nás tam hodně náročné stoupání. Po večeři jsme se zabavili různými kreativními výtvarnými aktivitami - vyráběli jsme táborové maskoty "Moribunda" a "Marigundu". Ale to už je tu opět večer a my míříme na kutě. Copak nás asi čeká zítra?

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-25.7.2010

SOBOTA 24.7.2010:

Počasí:

 • zataženo, déšť, teplota 16°C

Program:

 • ráno:  7. etapa CTH - Tangramy
 • odpoledne: výlet na pouť do Starého Města pod Sněžníkem
 • večer: diskotéka

Od samého rána venku prší, takže vedoucí museli plánovaný celodenní výlet přesunout na pozdější dobu. Místo výletu jsme se věnovali další etapě celotáborové hře - Tangramům. Po obědě, který byl mimořádně již v půl jedenácté, jsme se i přes mrholení vydali na cestu do Starého Města pod Sněžníkem, kde se dnes konala Anenská pouť. Po asi čtyřkilometrové túře jsme dorazili na místo. Na pouti bylo k vidění mnoho atrakcí - divadlo, šermíři, kočár s koňmi (na kterém jsme se dokonce všichni povozili), houpačky a samozřejmě mnoho stánků, ve kterých jsme utratili nějaké ty penízky za dárečky pro Vás :-) Před večeří jsme nasedli na "vláček na kolech", který nás dovezl až přímo před chatu. Ušetřené síly jsme pak ze sebe vydali na suprové večerní diskotéce. Nakonec i přes ošklivé počasí to byl prima den...

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-24.7.2010/

PÁTEK 22.7.2010:

Počasí:

 • zataženo, teplota 22°C

Program:

 • ráno: Kolotoč (vybíjená "všichni proti všem ")
 • odpoledne: oddílové programy, 5. etapa CTH "Domino" a 6. etapa CTH "Číslovačka"
 • večer: osobní volno, ceremoniál k přivítání nové vedoucí Petry

Dnešní dopoledne jsme strávili na hřišti akční hrou nazvanou Kolotoč. Hráli jsme proti vedoucím, ale bohužel nám dali na frak. Po obědě jsme se zabavili oddílovými programy. Děvčata se věnovala oddílovým sportíkům a chlapci se zabavili deskovými hrami a přípravou uvítacího ceremoniálu pro nově přijíždějící vedoucí Petru, která střídá Jindru, jemuž končí dovolená. Po svačině jsme se vydali do lesa na další dvě etapy celotáborové hry. Čekaly tam na nás hry "Domino" a "Číslovačka". Při obou z nich jsme si hezky zaběhali a proto jsme si zasloužili po večeři osobní volno. A další den je za námi. Už jen týden a máte nás zase doma.

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-23.7.2010

ČTVRTEK 22.7.2010:

Počasí:

 • jasno, teplota 25°C

Program:

 • ráno: stolní a deskové hry
 • odpoledne: stavění hráze v potoce, stolní tenis, trampolína
 • večer: Příběhy takřka detektivní

Dnes dopoledne jsme původně měli vyrazit na celodenní výlet, ale díky našemu malému nočnímu "dobrodružství", kdy se několik "odborníků" v noci přejedlo sušenkami a různými jinými "dobrotami" z domova (a podstatnou část noci strávili jinde, než by si sami zajisté představovali - voláním do "Tokia"), museli vedoucí plánovaný výlet zrušit. Místo toho jsme poctili svou návštěvou místního lékaře, který nás naštěstí uklidnil a ujistil nás, že se nejedná o epidemii, ale o obyčejné "přežrání se". Po obědě jsme se šli na chvilku zchladit do potoka, kde jsme začali stavět hráz, abychom měli na koupání více vody. Také jsme si zahráli "pinec", zablbli si na trampolíně a udělali spoustu hezkých a legračních fotek. Po večeři jsme si lámali hlavičky s vyšetřováním několika záludných a složitých takřka detektivních případů. A pak už jsme šli do sprchy a dále už jen "dobrou noc".

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-22.7.2010/

STŘEDA 21.7.2010:

Počasí:

 • jasno, slunečno, teplota 24°C

Program:

 • ráno: oddílové programy - pantomima (děvčata), silácký víceboj (chlapci)
 • odpoledne: velká bojová hra "Safari"
 • večer: 4. etapa CTH - Scrabble

Včerejší odpočinkový den nám přišel náramně k duhu - spali jsme až do budíčku. Po snídani a dosti odfláknutém úklidu našich pokojíčků jsme se svými oddílovými vedoucími šli hrát různé hry. Děvčata se zabavila pantomimou a několika drobnými dramatickými hříčkami. Chlapci trávili dopoledne siláckým vícebojem (su-mo, skákání v pytli, hod na cíl, rychlý start atd.) a skákáním na trampolíně. Po obědě jsme se již všichni těšili na slibovanou bojovku "Safari", která se nám náramně vyvedla. Někteří z nás si odnesli pár drobných šrámů a oděrků, přesto jsme jen neradi hru končili, protože už se pomalu blížila večeře. Po ní jsme ještě hráli další etapu celotáborové hry s názvem "Scrabble". A už je tu opět večerka a tak šupky hupky na kutě. Už teď se těšíme na zítřejší celodenní výlet.

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-21.7.2010

ÚTERÝ 20.7.2010:

Počasí:

 • polojasno, teplota 23°C, večer déšť

Program:

 • ráno: osobní volno, psaní pohledů a dopisů - těšte se :-)
 • odpoledne: vycházka do lesa, stavění domečků, turnaj ve vybíjené (3. etapa CTH)
 • večer: Kvíz

Na dnešní dopoledne nám vedoucí "naordinovali" osobní volno, protože někteří z nás byli po včerejším náročném programu unaveni. Také jsme psali dopisy Vám - našim blízkým, po kterých se obzvláště některým z nás trošku stýská. Po obědě a nezbytném poledním klidu jsme šli na procházku do lesa, kde jsme stavěli domečky a jiné lesní přístřešky. Zbytek odpoledne jsme strávili zápolením při turnaji ve vybíjené družin. Výsledky budou započítány do celotáborové hry. Po večeři jsme se zabavili a trochu i poučili vědomostním kvízem o 30 otázkách. nejlepší z nás měli dokonce i 27 správných odpovědí. Pak už jsme šli na kutě. Odpočinkový den je za námi. Copak asi budeme dělat zítra?

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-20.7.2010/

PONDĚLÍ 19.7.2010:

Počasí:

 • zataženo, teplota 19°C

Program:

 • ráno: vycházka do okolí (Nová Seninka - Stříbrnice)
 • odpoledne: 2. etapa CTH - "Kros"
 • večer: oddílové programy (vybíjená, "honička s provázky", trampolína)

Po včerejší diskotéce se nám ráno nechtělo z vyhřátých pelíšků, vstávali jsme až po osmé hodině. Dopoledne jsme šli na vycházku do příhraniční obce Nová Seninka, odkud se nám naskytl výhled na nádherná panoramata. Dokonce jsme na vlastní oči viděli i pravého baču, který s pravým nefalšovaným ovčáckým psem hlídal stádo čtyř stovek oveček. Po obědě a nezbytném poledním klidu jsme se vydali na cestu do lesa, abychom si zahráli další etapu celotáborové hry s názvem "Kros". Při této hře jsme se pěkně naběhali a proto už jsme se moc těšili na povidlové knedlíky. Po večeři jsme ještě šli na chvilku ven a hráli jsme vybíjenou, skákali na trampolíně a hráli honěnou s provázky. A už je tu zase večer a jdeme na kutě... Copak nás asi bude čekat zítra?

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-19.7.2010

NEDĚLE 18.7.2010:

Počasí:

 • oblačno, déšť, teplota 16°C

Program:

 • ráno: 1. etapa celotáborové hry "Kimovy hry"
 • odpoledne: kreslení družinových erbů, vycházka do okolí
 • večer: diskotéka

Od samého rána venku leje jako z konve. Dopoledne jsme se zabavili první etapou celotáborové hry s názvem Člověče, nezlob se!" Etapa se jmenovala "Kimovy hry" a důkladně prověřila naši paměť. Po obědě se trochu umoudřilo počasí a tak jsme šli na vycházku. Opět nás však zahnal déšť. Po večeři už jsme se všichni těšili na diskotéku. A že se vydařila! Skoro všichni jsme tancovali až do půl desáté. A pak už honem na kutě. A druhý den je za námi... Zítra snad již bude lepší počasí.

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-18.7.2010/

SOBOTA 17.7.2010:

Počasí:

 • slunečno, jasno, teplota 30°C, večer bouřka + ochlazení

Program:

 • odpoledne: ubytování, vycházka do okolí
 • večer: seznamovací hry

Z Pardubic jsme vyjeli s krátkým asi 15 minutovým zpožděním. Do tábora jsme dorazili krátce po půl čtvrté. Ještě v autobusu několik z nás uronilo pár slziček. Ihned po příjezdu jsme se ubytovali v pěkných pokojíčcích po dvou, třech či čtyřech. Někteří z nás mají dokonce i vlastní sociální zařízení na pokoji. Vybalili jsme si, nasvačili se, chvíli si odpočinuli po náročné cestě a vydali se na krátkou procházku. Zpátky nás ale zahnala začínající bouřka, která trvala až do časných ranních hodin. Než však začalo pršet, stačili jsme si ještě v areálu zaskákat na trampolíně. Paráda! Po výborné večeři (domácí pizze) jsme si zahráli pár seznamovacích her. Zpočátku jsme se trošku jsme se styděli, ale pak už nás to přešlo. Do postýlek jsme se dostali krátce po deváté hodině. A první den je za námi.

fotogalerie: http://dtstribrnice.rajce.idnes.cz/stribrnice-17.7.2010/