Denní zpravodajství

Den sedmý - pátek 14. července 2023

Ráno bylo velice příjemné, navíc jsme si připomněli čtvrteční bazén. Po snídani jsme v lese hledali fantastická zvířata, pochopitelně namalovaná na čtvrtkách. Nejdůkladněji byl schovaný Dobby, toho zpočátku našla pouze jedna kolej. Pak jsme se snažili jako kouzelníci zničit Trolla, který měl mnoho ochránců. Bavilo nás to, každý si chtěl zkusit roli Trolla. Odpolední aktivita začala vyhlášením nejpořádnějších "kouzelnic". Pak se šlo do recepce na nanuky. Před chatou jsme pak hráli několik her směřujících k zisku "ohnivého poháru", například jsme "přecházeli bažinu", pomocí brčka jsme si předávali papírové květiny, běhali jsme se svázanýma nohama, s pálkou s tenisovým míčkem, s miskou vody, museli jsme z každé koleje vždy čtyři táborníky přenést na určené místo. Před večeří jsme si zahráli lacros, vždy dvě koleje proti sobě. Před spaním jsme si promítali fotografie, zhodnotili jsme tak průběh celého týdne. V sobotu už jen balíme, uklízíme a těšíme se domů. 

Chválíme všechny táborníky. Děti byly velmi hodné, vstřícné, přátelské, úžasně spolupracovaly v "kolejích". Strávili jsme společně v Krkonoších velice příjemný týden, myslíme si, že všichni odjíždíme spokojení. Lea, Martina, Božena

Den šestý - čtvrtek 13. července 2023

V noci některé z nás probudila bouřka, ráno pršelo. Když se objevilo na obloze slunce, vyrazili jsme před chatu a hráli jsme ocáskovanou. Opět soutěžily koleje mezi sebou, která získá více krepových "ocásků". Pak jsme hledali "viteály". "Viteály" byly podle knihy Harry Potter duše Voldemorta. V našem táboře je představovaly velké sáčky plné dobrot a různých drobností. Byly ukryté v okolí chaty. Hledali jsme usilovně, povzbuzovali jsme se navzájem. Po odpoledním klidu jsme si vyzvedli svačinu a vypravili jsme se na menší túru k Liščí jámě a k Liščímu vodopádu. Cesta vedla nad Pecí a byla velmi příjemná. Některé z nás docela bolely nohy, nejsme totiž na dlouhé procházky zvyklí, tak jsme ještě večer šli relaxovat do bazénu. Byl to opět skvělý den. 

Den pátý - středa 12. července 2023 

Ráno jsme opět jako každý den měli bohatě prostřený švédský stůl. Po snídani probíhala aktivita nazvaná "vrba mlátička". "Dvě vrby" - mlátičky uprostřed označeného kruhu měly chránit vajíčka. Dvě koleje vždy mezi sebou soutěžily, kdo ukradne vrbám více vajíček. Druhé dopolední zaměstnání spočívalo v tom, že jsme pomocí brčka "sbírali byliny", samozřejmě papírové, a soutěžili jsme, kdo za určitý čas nasbírá více. Odpoledne bylo ve znamení vaření. Nejprve jsme museli vyluštit křížovku, abychom zjistili, co budeme kuchtit. Byl to guláš. Dostali jsme kotlíky,  vyhledali jsme ingredience a mohli jsme začít s přípravou. Loupali jsme, krájeli, míchali, přidávali koření, dělali jíšku, přikládali polínka. Když byly guláše hotové, začala ochutnávka. Všechny guláše byly výborné. Do večeře jsme si zahráli vybíjenou a po večeři šli na procházku, abychom setřásli kalorie. 

Den čtvrtý - úterý 11. července 2023

Dnes jsme absolvovali celodenní výlet. Kouzelné hůlky nám přály, bylo příjemné počasí. Ráno jsme seběhli do Pece k Javoru, kde na nás už čekal autobus. Ten nás dovezl ke Stezce korunami stromů do Janských Lázní. Stezku jsme si pomalu prošli a pak jsme v restauraci pod ní odjedli některé zásoby z balíčku. Lanovkou jsme vyjeli na Černou horu, prošli si rašeliniště a podívali jsme se do okolí z rozhledny. Vydali jsme se dolů do lázní, kam pro nás opět přijel autobus. Výlet jsme částečně ukončili zmrzlinou u Javora a posilněni  jsme se vydali nahoru do Energetiku. Po večeři  někteří  šli relaxovat do bazénu. 

Den třetí - pondělí 10. července 2023

Ráno nás překvapil déšť. Po bohaté snídani jsme aktivity provozovali v kongresovém sále, který nám posloužil jako klubovna. Nejprve proběhl souboj kouzelníků. Každý kouzelník měl u pasu přivázaný nafouknutý balónek a ostatní se snažili jeho balónek zničit, a tím vlastně kouzelníka přemoci. Vítězným kouzelníkem se stala Tereza. Po svačině jsme po chatě hledali ukryté Dobbyho ponožky. Každý musel do klubovny přinést celý pár. Pro některé "koleje" to byla fuška. Po poledním klidu jsme se chystali na postřehový závod. Co chvíli sice pršelo, ale závod všichni zvládli. Vody jsme asi neměli dost, tak jsme se po svačině asi hodinu a půl cákali v bazénu. Bylo to super. Večer jsme zdobili kouzelnické hůlky, které nám zatím nic nevykouzlily. Zítra máme před sebou celodenní výlet, tak doufáme, že nám hůlky vyčarují příznivé počasí. 

Den druhý - neděle 9. července 2023

Ráno nás čekala na švédských stolech bohatá snídaně. Po úklidu jsme vyrazili na louku před chatu, hledali jsme barevné kartičky se slovy a skládali táborový řád. Bylo horko, tak jsme zalezli pod slunečníky a vytvářeli jsme Dobbyho ponožky. Mezitím jsme se občerstvovali melouny, banány a jablky. Po poledním klidu jsme hráli soví poštu, bylo to náročné, museli jsme si postupně předávat slova a čísla a pak složit zajímavé moudro z knihy Harry Potter. Následoval turnaj ve vybíjené, hrály "koleje" mezi sebou, každý s každým. V lese nás pak čekala ukrytá dračí vejce, bylo to překvapení, ve vajíčku byla nejen čokoláda, ale i figurka z knihy. Po večeři jsme si podle předloh vyráběli kouzelné hůlky. Těšíme se, co si zítra vyčarujeme. 

  •    Fotogalerie: Den druhý  (jméno i heslo: zsbrve)

Den první – sobota 8. července 2023

Vážení rodiče, zdravíme vás z našeho dočasného domova. Dojeli jsme všichni v pořádku. Cestou k chatě jsme překonali docela velký kopec a už na nás v jídelně čekaly výborné koláče. Ubytovali jsme se, vybalili kufry a spěchali na večeři, která byla moc dobrá. Po večeři jsme vyslechli pravidla táborového řádu. Pak jsme si rozdali trička s logem školy a rozdělili se do "kolejí" podle knihy Harry Potter. Večer jsme vyplnili volbou prefekta, vyráběním vlajek a erbu. Na dobrou noc jsme si přečetli příběh Harry Pottera. 

  • Fotogalerie: Den první (jméno i heslo: zsbrve)