Postup pro podání žádosti o novou Pardubickou kartu

V minulém týdnu byla spuštěna možnost podání žádosti pro děti do 15 let prostřednictvím e-shopu.

Postup pro podání žádosti pro dítě je následující:

  1. Vytvoření registrace v e-shopu (pokud již není) https://www.dpmp.cz/cestovani-mhd/nova-pardubicka-karta/e-shop.html
  2. V e-shopu v levém rozbalovacím menu možnost „Přiřazené karty“
  3. Žádost o čipovou kartu dítěte mladšího 15 let
  4. Vyplnění formuláře s osobními údaji a vložení fotografie v elektronické podobě
  5. Platba je možná pouze platební kartou přes platební bránu

Poplatek za výrobu Pardubické karty je 50,- Kč, rodič má možnost kartu nechat poslat na adresu poštou formou obyčejné zásilky (pozor, dopis bude zaslán s jménem a příjmením a adresou dítěte) nebo je možné zvolit doručení na pobočce DPMP. Termín zhotovení nové Pardubické karty je cca 30 dní.

Karta bude nastavena jako občanská, jelikož nemáme ověřené osobní údaje dítěte. Pro nastavení žákovské slevy je nutné se dostavit na pobočku DPMP s rodným listem dítěte a občanským průkazem zákonného zástupce. Po předložení potřebných dokladů bude na kartě nastavena příslušná sleva.