Informace k testování platné od 1. 1. 2022

  • od 3. ledna 2022 se testují všichni žáci i zaměstnanci (po kompletním očkování i po prodělání covidu)
  • v prvních dvou lednových týdnech se testuje 2x, a to antigenními testy vždy v pondělí a čtvrtek (v případě nepřítomnosti žáka ihned po jeho příchodu do školy)
  • v případě pozitivního čtvrtečního antigenního testu žáka přechází celá třída režimu s celodenní povinností nosit roušku a každodenního antigenního testování až do obdržení výsledku PCR testu pozitivně otestovaného žáka - celá třída nepůjde automaticky do karantény, vždy však rozhoduje KHS
  • pokud byl žák ve škole pozitivně testován, automaticky přijde zákonným zástupcům žádanka pro PCR test formou SMS přímo od KHS (není třeba ihned kontaktovat a žádat svého dětského lékaře o žádanku)