NEPŘEHLÉDNĚTE! Informace k nové pardubické kartě

Nový odbavovací systém v pardubické MHD

Dopravní podnik města Pardubic zahajuje od února výměnu odbavovacího systému ve vozidlech a zároveň i náhradu stávajícího nosiče jízdného – Pardubické karty. Čtecích zařízení ve školách, která slouží žákům ZŠ pro identifikaci při vydávání obědů, se tato změna nedotkne. Tato zařízení budou akceptovat stávající i nové Pardubické karty. Montáž nových odbavovacích terminálů ve vozidlech bude probíhat během měsíců únor a březen. V tomto období budou na linkách současně nasazována vozidla s novým i původním odbavovacím systémem.

Ve vozidlech s novými terminály již nebude možné odbavení pomocí elektronické peněženky na původní Pardubické kartě. Úhradu jízdného ve vozidlech s novým odbavovacím systémem lze provést papírovou jízdenkou nebo bezkontaktní platební kartou. Časové kupóny na původní Pardubické kartě budou platit ve všech vozidlech (starý i nový odbavovací systém). O novou Pardubickou kartu pro žáky bude možné zažádat od dubna na e-shopu nebo od února v prodejních místech DPMP a.s.

Doporučení:

  • Pro cestující s původní Pardubickou kartou s časovým kupónem se nic nemění, jezdí na časový kupón ve vozidlech s novým i původním odbavovacím systémem. Ve školách čtecí zařízení oba druhy karet akceptují. Výhledově si zažádat přes e-shop o novou Pardubickou kartu. Zůstatky z původní karty budou převedeny na novou Pardubickou katu.
  • Cestující s původní Pardubickou kartou, využívající elektronickou peněženku – zvážit nákup časového kupónu (lze zakoupit v prodejních místech DPMP a.s. až do 31. 8. 2021) a po dobu jeho platnosti využívat starou Pardubickou kartu i pro identifikaci ve škole. Výhledově si zažádat přes e-shop o novou Pardubickou kartu. Zůstatky z původní karty budou převedeny na novou Pardubickou katu.