Aktualizované informace k nové Pardubické kartě

V případě, že má Vaše dítě stále původní Pardubickou kartu s platnou časovou jízdenkou, časovou jízdenku může na původní Pardubické kartě "dojezdit". Pokud budete chtít na původní Pardubickou kartu dobít novou časovou jízdenku, lze tak učinit pouze za podmínky, že platnost časové jízdenky bude začínat nejpozději 31.8.2021. Časové jízdenky se začátkem platnosti 1.9. a později bude možné aktivovat již pouze na novou Pardubickou kartu.

Možnosti zřízení nové Pardubické karty pro Vaše dítě jsou následující:

1. Podání žádosti přes e-shop

  • Zákonný zástupce podá žádost přes e-shop DPMP zde: https://www.dpmp.cz/cestovani-mhd/nova-pardubicka-karta/e-shop.html a to v sekci "přiřazené karty". Při podání žádosti je hrazen poplatek 50,- Kč a to bankovní kartou přes platební bránu
  • Místo odběru může být buď na pobočce DPMP (hlavní nádraží nebo ZC Pernerova) nebo poštou domů na trvalé bydliště nebo korespondenční adresu. Adresa na dopise bude pod jménem a příjmením dítěte, je tedy nutné aby tímto příjmením byla označena i schránka.
  • Jelikož při žádosti přes e-shop nejsou na Pardubické kartě ověřeny osobní údaje, je karta doručena jako "občanská", tedy beze slevy. Pro nastavení slevy je nutné se dostavit na pobočku DPMP s rodným listem dítěte a žákovská sleva je následně na kartě nastavena.

2. Podání žádosti ve škole

  • Zákonný zástupce vyplní papírovou žádost a fotografii dítěte (papírovou nebo na flash disku). Při podání žádosti je hrazen poplatek 50,- Kč

3. Podání žádosti na přepážce DPMP

Termín zhotovení nové Pardubické karty jsou cca 3 týdny.

Dopravní podnik města Pardubic a.s., Pernerova ul. 443, 530 02 Pardubice, tel.: 466 899 160