Záložka do knih spojuje školy

ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY

V průběhu září a října se naše děti zapojily do česko - slovenského projektu Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského v Praze a Slovenské pedagogické knižnice v Bratislavě ZÁLOŽKA DO KNIHY SPOJUJE ŠKOLY.

Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Děti vytvořily záložky do knihy, na nichž libovolnou technikou ztvárnily svou oblíbenou knihu, popřípadě jiný námět, a vyměnily si ji s dětmi z partnerské školy ve Slovenské republice.

Naší partnerskou školou byla ZŠ s MŠ Nám. Slov. uč. tovarišstva 15 v Trnavě.

Obdrželi jsme milý dopis ze Slovenska.

"Dobrý deň do Čiech!

Záložky do knihy sme dokončili a konečne Vám ich môžeme odoslať. Sme radi, že výrobky našich detí poputujú zo Slovenska do Čiech. Nie sú až tak dokonalé, ale deti ich robili s radosťou. Vložili do nich kus svojho srdiečka.

My sa snažíme žiakov viesť k láske k literatúre. Čítame s nimi nielen povinnú literatúru, ale navyše knihy zo školskej knižnice. Pravidelne navštevujeme i krajskú knižnicu, kde nám pani knihovníčky robia hodiny buď so zameraním na určitý druh literatúry alebo na konkrétneho autora a jeho tvorbu. Snažíme sa žiakov viesť k zvyšovaniu čitateľskej gramotnosti.

Niečo by som Vám v krátkosti napísala o našom meste. Je to starobylé historické mesto, najstaršie mesto na Slovensku. Už v 13. storočí dostalo výsady slobodného kráľovského mesta. Trnava je nazývaná "Malý Rím", pretože tu máme 15 kostolov. Dnes je historické centrum tohto krajského mesta zo všetkých strán obrastené modernými sídliskami. V Trnave máme veľa významných podnikov - napr. PSA Puegeot Citroen, ŽOS- opravárne železničných vozňov, John Mansvill - výroba a spracovanie skleného vlákna a mnoho ďalších. Trnavčania sú hrdí na prvoligový futbalový klub FC Spartak Trnava. Práve teraz sa v Trnave buduje najväčší futbalový štadión na Slovensku. Dokončený by mal byť v budúcom roku.

Odovzdajte od nás všetkým kolegom i žiakom srdečný pozdrav. Za všetkých kolegov a kolegyne Vás zdraví Katarína Horváthová“

Projekt se nám líbil a příští rok se rádi  připojíme znovu.