Detail fotogalerie

Stromy kolem nás (fotosoutěž)

Tématem podzimní fotosoutěže a literární soutěže se staly stromy v našem okolí. Proč právě stromy? S koncem léta a začátkem podzimu především má totiž příroda zalíbení v nejrozmanitějších barvách a jejich odstínech. Připravuje nám tak nádhernou podívanou dříve než se uloží k zimnímu odpočinku. Barevné změny můžeme velmi dobře sledovat na pozvolna se měnícím listí a přitom je zkusit zachytit a uchovat tak jejich pomíjivou krásu. Fotosoutěž a literární soutěž probíhala od 6. října do 30. listopadu ve dvou kategoriích (žáci a zaměstnanci školy). Podmínkou soutěže byla 1 až 3 vlastní fotografie (barevné i černobílé, klasické i digitální, malé i velké) nebo 1 složená básnička či přáníčko. Fotografie se sešly opravdu zajímavé a nápadité a porota neměla vůbec jednoduché rozhodování. Do fotosoutěže se přihlásilo v kategorii žáků celkem 22 soutěžících z 1. až 5. tříd. V kategorii zaměstnanci školy „poměřily své síly“ 3 statečné paní učitelky. V případě literární soutěže porotu čekal snadnější úkol vzhledem k pouze 2 přihlášeným žákům z 2. tříd. U obou soutěží se hodnotila kvalita prací i jejich originalita. Žákovské práce posuzovali zaměstnanci školy, práce zaměstnanců zase na oplátku vybraní žáci.