ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ve školním roce 2013/14

zveřejněno 2.7.2014

ČERVEN 2014

 • Mistrovství základních škol v malé kopané se v červnu 2014 zúčastnilo deset škol z Pardubic a okolí. Naši žáci v sestavě Matěj Linek, Ondřej Matýs, Nikolas Avgustini, Lukáš Chýle, Tomáš Chýle, Gabriel Wagner a Jakub Maršálek obsadili 4. místo.
 • Naše škola se zapojila do projektu „Olympijský víceboj“ a rozhýbala 87,08 % žáků. Za výkon získáváme speciální certifikát a medaili od Českého olympijského výboru.
 • Jsme skvělí! Celostátní soutěže o nejlepší časopis se zúčastnilo 193 časopisů. Náš školní časopis BrVe Times získal první místo za grafiku, druhé místo za celkové hodnocení časopisu, dále čtvrté místo za titulní stranu a za obsah.

KVĚTEN 2014

 • Do krajského kola XII. olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje v hokejbale v květnu 2014 postoupily dva týmy, tým v kategorii 4. – 5. tříd vybojoval 2. místo, tým v kategorii 6. – 7. tříd ve složení Jonáš Klas, David Matěcha, Jan Kutílek, Dominik Velínský, Daniel Blažej a Jiří Bucek 1. místo a postup do republikového finále, kde obsadil vynikající 4. místo.
 • Ve 2. ročníku minihokejbalu pro žáky prvního stupně „O pohár primátorky města Pardubic“ získal tým v kategorii 1. – 2. tříd 2. místo, tým v kategorii 3. – 4. tříd vybojoval velký pohár za 1. místo. Oba týmy získaly pro žáky školy odměnu – plavbu na lodi Arnošt a návštěvu aquacentra.
 • Dne 29. května se žáci naší školy zúčastnili „Souboje měst v kin-ballu“ mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Jeden z našich týmů ve složení Jiří Svatoň, Jan Kišš, Matěj Linek, Ondřej Matýs, Aneta Novotná, Anna Nouzovská, Eliška Bergmanová a Sabina Dlesková obsadil 4. místo.

DUBEN 2014

 • Pardubické devítky – lidového běhu, který se konal 30. dubna 2014, se z naší školy zúčastnilo 78 běžců, a škola se tak umístila na čtvrtém místě v počtu zúčastněných.

ÚNOR 2014

 • Na šachovém turnaji 5. února 2014 obsadili naši žáci 4. místo z deseti škol. Na úspěchu se podíleli Jiří Svatoň, Ladislav Valenta, Jakub Louvar, Martin Široký, Michal Beran a Janis Mahbouli.
 • Soutěže dívek v basketbalu „O pohár bratranců Veverkových“ pořádané 5. února 2014 naší školou se zúčastnily dívky devátých tříd, obsadily 5. místo.
 • Žák Matyáš Svoboda z 6. B obsadil v zeměpisné olympiádě dne 18. února 2014 v kategorii šestých tříd pěkné 5. místo.
 • Naše škola se stala jednou z pěti škol kraje, které v sérii soutěží Moje olympiáda vyhrály výlet do Olympijského parku Soči – Letná 2014.  Čtyřicet úspěšných žáků prožilo 21. únor 2014 na nejrůznějších zimních sportovištích v Praze na Letné.
 • Žáci naší školy se 26. února 2014 zúčastnili oblastního poháru základních škol v kin-ballu, který organizuje naše škola společně se svazem kin-ballu. Tým ve složení Jiří Svatoň, Jan Kišš, Ondřej Matýs, Matěj Linek, Aneta Novotná, Eliška Bergmanová, Sabina Dlesková obsadil krásné 2. místo a postoupil do republikového finále. V celorepublikovém finále obsadil 24. dubna v Praze ve stejném složení vynikající 3. místo.

LEDEN 2014

 • Dne 20. ledna 2014 se žáci naší školy ve složení Lukáš Balcar, Jakub Zelinka, Michal Beran, Jan Kišš, Jan Slánský a Jakub Machovec zúčastnili republikového finále v plavání, obsadili 10. místo.

PROSINEC 2013

 • Žák Lukáš Balcar z 8. B se stal mistrem republiky v plavání na 100 m kraul v kategorii starších žáků na Mistrovství republiky v plavání 15. prosince 2013 v Trutnově.

LISTOPAD 2013

 • V listopadu 2013 vyhrála Marcela Čermáková turnaj handicapovaných v Boccie.

ŘÍJEN 2013

 • Na 20. regionální olympiádě mládeže ve stolním tenisu byla v říjnu 2013 úspěšnější kategorie dívek, která osadila 5. místo.
 • Dětském maratonu celosvětově je naše škola na 107. místě.

ZÁŘÍ 2013

 • V září se naše škola zúčastnila přespolního běhu, v kategorii běhu na 3 km z deseti škol obsadila 4. místo. O úspěch se zasloužili Michal Žouželka čtvrtým místem, dále Tomáš a Lukáš Chýle a Nikolas Augustini.
 • Dne 20. září 2014 obsadila naše škola 6. místo v turnaji v malé kopané „O pohár DDM Alfa“, hoši bojovali ve složení Donald Avgustini, Viktor Holiš, Martin Jonáš, Vojtěch Musílek, Jakub Neruda, Marek Strnad a Matyáš Svoboda.
 • Ve 48. ročníku soutěže „Nejrychlejší chlapec a dívka Pardubic“ získala Eliška Bergmanová 24. září ve své kategorii skvělé třetí místo. Do finále postoupily i Barbora Jezdinská a Veronika Včelišová. Dvě třetí místa získaly i štafety dívek ve složení Barbora Jezdinská, Veronika Včelišová, Lenka Molnárová, Kateřina Avramová a Julie Danihelová, Eliška Bergmanová, Sabina Dlesková, Tereza Jandlová.
 • Naše škola se v září 2013 zúčastnila turnaje „O pohár města Pardubic“ v kin-ballu a ve složení Barbora Jezdinská, Olga Gašparová, Ondřej Hátle, Filip Müller a Antonín Rochl získala 4. místo.
ZŠ Bratranců Veverků