NEVIDITELNÁ VÝSTAVA v Praze

zveřejněno 19.11.2013

DOPORUČUJEME: Neviditelná výstava

Žáci 7. A se ve čtvrtek 14. listopadu 2013 zúčastnili celodenního výletu do Prahy. Mimo jiné navštívili i Neviditelnou výstavu.

Co je to Neviditelná výstava?

Představte si, že jste se ocitli v naprosté tmě… Neviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo, a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.

Mějte slepou důvěru!

Pokud se zúčastníte Neviditelné výstavy, budete moci vyzkoušet, jaký je život bez zraku. Bez smyslu, skrze nějž získává náš mozek nejvíce informací.

Celou výstavou, která změní váš život, vás budou doprovázet nevidomí nebo částečně nevidomí lidé.

Zajímavé?   Zvláštní?   Cizí?   Nebo… přirozené?

Může vám hodina slepoty otevřít oči? Na Neviditelné výstavě Praha se řídíte výhradně hmatem, sluchem, čichem a smyslem pro rovnováhu.

Díky dočasné ztrátě zraku a obtížím při orientaci zjistíte, že svět může být i bez onoho klíčového smyslu stále krásný. Neviditelná výstava Praha se vám snaží ukázat jednak reálný svět nevidomých lidí, jednak možnosti, jak jim pomoci a porozumět. Po „Neviditelné cestě“ vás provede nevidomý průvodce.

Chodí se ve skupinách, zhruba po 15 minutách. Budete chodit ve speciálně vybavených a zcela zatemněných místnostech. Na chvíli poznáte úplně jiný život. Vyzkoušíte si, jak se pohybovat v ruchu města i v lese, jak se umýt či zapnout mikrovlnnou troubu, jak zaplatit za kávu, jak správně ochutit oběd a vybrat správné koření. V dalších prostorách výstavy vám totiž ukážeme zařízení a předměty, které nevidomí v běžném životě používají. Ukážeme vám, jak se svět kolem vás mění a jak vy se měníte spolu s ním.

Doporučujeme, abyste si udělali rezervaci, i když dorazíte sami nebo ve dvou. S ohledem na specifičnost naší výstavy je potřeba zajistit pro nečesky hovořící návštěvníky prohlídku s průvodcem v cizím jazyce.

Způsoby rezervace prohlídky:
online nebo na e-mailu: info@neviditelna.cz, případně nám můžete zavolat na: 777 787 064

ZŠ Bratranců Veverků