ADVENTNÍ ZPÍVÁNÍ v kostele sv. Jána

zveřejněno 4.12.2013

Naše škola se zapojila do akce "Česko zpívá koledy", která se uskuteční ve středu 11. prosince od 18 hodin na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. "Veverkovi" začínají zpívat již o hodinu dříve v kostele sv. Jána, kde bude připraveno pásmo koled a písní s vánoční tematikou. Akce bude navazovat na Vánoční čarování ve škole. Srdečně vás zveme.

Pardubice - Předvánoční atmosféru si nyní mohou návštěvníci užít i na Pernštýnském náměstí, kde se po celý týden budou konat tradiční Vánoční trhy. Na zájemce zde čekají řemeslníci a pestrý doprovodný program – koncerty, pohádky, programy a zábava pro děti. Na 70 řemeslníků „Představit se přijede na 70 řemeslníků a prodejců z Čech a Moravy. Vybrat budete moci z množství vánočních dekorací, jmelí, tradičních výrobků, ale i praktických dárků pod vánoční stromeček či dobrot a občerstvení," uvedla za organizátory akce Romana Vojířová, ředitelka Kulturního centra Pardubice.

Pěvecké sbory Nedílnou součástí Vánočních trhů bude také tradičně kulturní program. „Každý den se od 15 hodin po náměstí rozezní hlasy dětí z dětských pěveckých sborů. Od 16 hodin pak vystoupí hudební skupiny z Pardubicka i okolí," řekla Romana Vojířová. „Namátkou uveďme třeba Art Jazz Band, Pouta, Komorní dechovka Konzervatoře Pardubice, JG Dix, Stráníci či pěvecký sbor Poslední šance a mnoho dalších," doplnila ředitelka pardubického Kulturního centra. Česko zpívá koledy Středeční večerní program pak vyvrcholí od 18 hodin akcí Česko zpívá koledy, která se odehraje v tentýž čas paralelně v dalších městech po celé České republice. „V programu na Pernštýnském náměstí vystoupí moderátor Jiří Ševčík, pěvecký sbor Continuo s dirigentkou Lucií Gregorovič Fárovou a jako speciální host zazpívá Petr Kotvald," sdělila Romana Vojířová. Jedná se o jedinečný projekt, při němž si společně zájemci zazpívají tradiční vánoční koledy, jako jsou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši nebo Dej Bůh štěstí tomu domu. Právě tyto koledy zazní v podání pardubického pěveckého sboru Continuo pod taktovkou dirigentky Lucie Gregorovič Fárové. Ta se akce Česko zpívá koledy společně se sborem Continuo účastnila i minulý rok a hodnotí ji velice pozitivně.

„Líbila se mi především celková atmosféra, to, že bylo Pernštýnské náměstí úplně plné," řekla dirigentka. Ježíškova pošta Vánoční trhy bývají především místem setkávání lidí v předvánočním čase. „Na Pernštýňáku si návštěvníci mohou zazvonit na zvoničku splněných přání nebo odeslat dopis s vánočním přáním ozvučenou Ježíškovou poštou. Malí návštěvníci se budou moci svézt mašinkou nebo na vánočním kolotoči, k vidění bude vyřezávaný betlém i betlém s živými zvířátky. A nejen ti nejmenší se mohou dozvědět, jak to vlastně všechno bylo s narozením Ježíška," dodala ředitelka pardubického Kulturního centra Romana Vojířová.