ADOPCE NA DÁLKU - podporujeme

zveřejněno 23.9.2014

DARUJME NADĚJI DĚTEM V AFRICE!!!
Každý měsíc vybíráme na našeho "adpotovaného" afrického kamaráda. Přispějte na dobrou věc i vy. Děkujeme.

Věříme, že dát někomu šanci na lepší budoucnost, je ten nejkrásnější dárek.

Již několik let jsme účastníky projektu Adopce na dálku, který organizuje občanské sdružení pro rozvojovou pomoc Pro-Contact. S nápadem přispívat na vzdělávání dětem v rozvojových zemích přišla žákyně tehdejší deváté třídy Šárka Boháčová. Díky paní učitelce Herynkové akce pokračovala i po odchodu iniciátorky na střední školu a probíhá dodnes.

Adoptovali jsme chlapce, který žije v rovníkové Africe, konkrétně ve městě Conakry v Guinei. Jmenuje se Jean Ceros Sâa Kamano a je mu devět let. V současné době se jeho život, již tak nelehký, ještě zhoršil, protože mu zemřela maminka. Navíc je jeho země jednou z těch, kde se velmi rychle šíří nebezpečný virus, který způsobuje krvácivé a horečnaté onemocnění zvané Ebola. Je tedy hodně důvodů i nadále malého Jeana podporovat. Během školního roku jsme shromáždili 5 300 Kč, které jsou nezbytné k tomu, aby Jean mohl chodit do školy a měl vyhlídky na pěknou budoucnost.

Kromě peněz jsme mu posílali drobné dárky, jako jsou samolepky, omalovánky nebo jiné obrázky. Psali jsme mu dopisy, kde se mu snažíme přiblížit život v naší zemi. Jean nám píše také. Právě z posledního dopisu jsme se dozvěděli smutnou zprávu o osudu jeho maminky a o problémech, se kterými se potýkají.