Adopce na dálku

Již několik let jsme účastníky projektu Adopce na dálku, který organizuje občanské sdružení pro rozvojovou pomoc Pro-Contact. Cílem projektu je z vybraných finančních prostředků umožnit konkrétním chudým africkým dětem dobré vzdělání a poskytnutí základní lékařské péče. Věříme, že dát někomu šanci na lepší budoucnost, je ten nejkrásnější dárek.

Adoptovali jsme chlapce, který žije v rovníkové Africe, konkrétně ve městě Conakry v Guineji. Jmenuje se Jean Ceros Saa Kamano. V současné době se jeho život, již tak nelehký, ještě zhoršil, protože mu zemřela maminka. Navíc je jeho země jednou z těch, kde se velmi rychle šíří nebezpečný virus, který způsobuje krvácivé a horečnaté onemocnění zvané Ebola. Je tedy hodně důvodů i nadále malého Jeana podporovat. Během školního roku shromažďujeme peníze, které jsou nezbytné k tomu, aby Jean mohl chodit do školy a měl vyhlídky na lepší budoucnost. Kromě peněz jsme mu posílali drobné dárky. Psali jsme mu dopisy, kde se mu snažíme přiblížit život v naší zemi. Jean nám píše také.